Партія «Батьківщина» отримала мільйони гривень від сумнівних донорів

Пенсіонери і безробітні торік пожертвували партії чималі кошти

Журналісти стверджують, що «Батьківщина» використовує фейкових донорів, щоб не показувати справжніх

Партія «Батьківщина» протягом другого півріччя 2018 року отримала мільйони гривень від сумнівних донорів. Звіт її партії показав, що пенсіонери і безробітні жертвують їй чималі кошти. Про це йдеться в розслідуванні програми «Наші гроші з Денісом Бігусом».

Повідомляється, що мільйони гривень, які протягом другого півріччя 2018 року надходили на рахунки партії як вклади, перераховували через підставних осіб.

Згідно з українським законодавством, політичні партії, представлені у Верховній раді, отримують державне фінансування. Це зобов'язує їх щоквартально щорічно заповнювати фінансові звіти повинна публікуватися та інформація про кошти, що надійшли від фізичних та юридичних осіб.

У першому і другому кварталі 2018 року на рахунки «Батьківщини» надійшло 23 млн грн, а вже у третьому і четвертому кварталах, коли розпочалася надактивна рекламна кампанія Тимошенко як потенційного кандидата у президенти, прості українці нібито пожертвували понад 130 млн грн. У звіті зазначено, що десятки українців з невеликих міст і селищ жертвували партії Тимошенко по 150 і більше тис. грн.

Журналісти з'ясували, що серед найбільших донорів «Батьківщини» є касирка супермаркету в передмісті Києва, безробітний житель Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, записане на методистку з дитячого саду в Умані. При цьому більшість з них вперше чули про свої пожертвування, що вказує на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих непрозорим шляхом.

Одна з донорів з Кіровоградської області – Лідія Скубій, яка працює майстром манікюру і 2017 року нібито внесла на рахунок «Батьківщини» майже 150 тис. грн зізналася, що зробити це її попросила жінка з місцевого відділення партії, яка свого часу допомогла жінці з лікуванням доньки.

Повідомляється, що наприкінці 2017 року жінка збирала кошти на лікування доньки, про що повідомляли і місцеві, і національні ЗМІ, а за чотири дні до Нового року у 2018 році раптом перерахувала «Батьківщині» 149 тис. грн.

Журналісти зазначили, що жінка працює вдома майстром з манікюру. На питання журналістів звідки у неї такі гроші на партію, вона розповіла, що ходила у банк не сама, а з людиною з «Батьківщини», яка допомогла їй все зробити.

У коментарі авторам розслідування сама лідерка партії Тимошенко заявила, що інформація про фіктивних донорів може бути провокацією СБУ. «Іноді за провокації платять великі гроші», – сказала вона

Згідно з іншою версією Тимошенко – люди щиро жертвують кошти партії, але не хочуть говорити про це публічно, оскільки бояться за своє життя, бо в Україні нібито немає демократії.

На думку авторів розслідування лідерка «Батьківщини» використовує фейкових донорів, щоб не показувати справжніх.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук