Політичні осередки Львівщини почали формувати виборчі списки

Головні Новини Львова 07.08Ірина Ващишин, 7 серпня 2015, 21:44 917 0

Більшість політичних партій на Львівщині вже налаштувалась на передвиборчі перегони. Проте списків своїх кандидатів поки що не оприлюднюють. Хоча вже на початок жовтня усі вони мають бути зареєстровані.

ВО «Свобода», зважаючи на досвід попередньої каденції, цього разу кандидатів обиратиме з-поміж вчителів, медиків і науковців. Та перед тим, як подати їх до списків, перевірять на внутрішньому тестуванні. Кожен партієць заповнить три анкети.

«Анкета заповнюється особистісна про те, де працює, яка людина, всі дані її. Друга анкета партійна, уся його діяльність за час перебування в лавах партії. До прикладу, скільки сесій депутат пропустив, які проекти вносив, на яких політичних посадах перебував. Також спроможність вести виборчу агітацію за себе. Тобто ми тепер розуміємо, що раніше можна було бути в списку, були ключові спікери. Тепер кожен за себе мусить вести агітацію на своєму окрузі», – роз’яснив голова ЛОО ВО «Свобода» Йосиф Ситник.

На політраді партії «Солідарність» – розповідає її обласний очільник Олег Синютка – виборчих списків не обговорювали. Проте, відкриють їх ще перед початком виборчої кампанії.

«Я переконаний, якщо ми не будемо давати людям можливість обговорювати кандидатури, то тоді набагато меншою буде їх підтримка. Тому будь-які кандидатури і будь-які списки повинні бути максимально публічними», – стверджує керівник львівської «Солідарності» Олег Синютка.

А от «Народний фронт» готує з’їзд – там і представлять кандидатів. Ставку роблять на тих, хто працює в органах місцевого самоврядування і свого мундира не заплямував.

«Ми не чули про якісь великі корупційні скандали або участь, заангажованість у них наших депутатів. Кандидатами повинні бути люди безперечно добре освічені. Оскільки ми знаємо, що це безпосередньо впливає на якість роботи органів місцевого самоврядування. Ми знаємо, коли приходять нібито добрі наші знайомі чи родичі. А потім вони не знають, як мають поводитись, які рішення приймати, правильні ці рішення чи ні, чи не зашкодять вони громаді», – зауважив голова львівської організації «Народного фронту» Іван Матковський.

«Самопоміч» у виборах братиме участь у всіх областях України. У деяких з них списки вже представили. Львів залишили на фінал. Та вже за два тижні карти обіцяють відкрити.

«Принципово «Самопоміч» не бере нікого, хто був у Партії регіонів. Невеликий відсоток у нас тих людей, які вже колись були депутатами, але власне позитивними депутатами, яких мешканці знають і поважають. І ми будемо мати два-три тижні, щоби громадськість могла обговорити ці прізвища, подати свої критичні зауваження», – наголосив лідер партії «Об'єднання «Самопоміч», міський голова Львова Андрій Садовий.

Лише після таких публічних обговорень «Самопоміч» і обере тих, з ким піде на вибори.

До першого жовтня партії мають зареєструвати усіх своїх кандидатів. До речі, третина з-поміж них мають бути жінки – така вимога нового закону про вибори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук