Польща до осені декомунізує понад 940 вулиць

СвітАндрій Стець, 14 серпня 20172820

Інститут національної пам'яті Польщі вибрав 943 вулиці по всій країні, які підлягають дії закону про декомунізацію. До 2 вересня влада змінить назви вулиць і об'єктів, що пропагують комунізм.

У органів місцевої влади є час, згідно з нещодавно прийнятим нормам, щоб самостійно внести зміни в назви вулиць, які пропагують тоталітарний лад, повідомляє «Польське радіо».

Висновки щодо назв вулиць, які підлягають дії закону, історики Інституту нацпам'яті видають для власних потреб, зокрема, органів місцевої влади. Інститут постійно доповнює перелік вулиць, назви яких повинні бути змінені. Зараз у списку є 107 назв вулиць (ще не закритий).

Серед назв вулиць, зареєстрованих для зміни: вулиця 1 Армії Війська польського, 22 липня, 9 травня, Червоної армії, Зиґмунта Берлінґа, Героїв Сталінграду (також Захисників Сталінграду), Домбровщаків, Едварда Ґєрека, Польської Народної Армії, Юліана Мархлєвського, Марцелія Новотки, Польського комітету національного визволення (PKWN), Вінцентія Жимовського, Кароля Свєрчевського, 10-річчя або 40-річчя Польської Народної Республіки, Міхала Жимєрського.

Якщо до 2 вересня місцева влада не змінить назви вулиць, тоді, згідно із законом, це будуть робити воєводи (голови обладміністрацій), надаючи нові назви.

Нагадаємо, 22 червня Сейм Польщі переважною більшістю голосів затвердив поправки до національного закону про декомунізацію. Нововведення передбачають, що в Польщі не повинно залишитися меморіальних об'єктів, що увічнюють пам'ять про події та дати з радянського минулого.

17 липня президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону і схвалив знесення близько 250 радянських пам'ятників в країні.

Рада Федерації РФ звернулася до президента Володимира Путіна з проханням про введення санкцій проти Польщі в якості відповіді на рішення про знесення радянських пам'ятників в рамках боротьби з комуністичною пропагандою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук