Портові активи Ріната Ахметова в окупованому Криму працюватимуть на Росію

Компанії Ахтемова перейшли в управління підприємствам, що перебувають під санкціями в США і України

Вантажний термінал компанії Ахметова в окупованому Криму

Дві компанії з окупованого Севастополя, якими володіє найбагатша людина України, колишній народний депутат Рінат Ахметов, перейшли в управління російських оборонних структур, які перебувають під санкціями в Україні та США.

Як інформує «Центр журналістських розслідувань», ПрАТ «Стівідорна компанія «Авліта» і ТОВ «Морський індустріальний комплекс», бенефіціаром яких до 2016 року був Рінат Ахметов, цьогоріч у липні змінили назву, юридичну адресу і кінцевого власника. Водночас у їхніх засновників (московських ТОВ «Авал» та «Ремкор»)з’явився новий основний власник – група компаній «Морські та нафтогазові проекти», що належить ТОВ «Завод «Красное Сормово» («Об’єднана суднобудівна корпорація»).

За даними державного реєстру, у липні 2018 року ПрАТ «Стівідорна компанія «Авліта» була перейменована на «Агрологік» та змінила юридичну адресу із Києва на Харків. За однією адресою з нею було зареєстровано «Агро процесинг індастрі», яка має той же код ЄДРПОУ, що припинене ПрАТ «Морський індустріальний комплекс» («МіК»).

У липні відбулися реєстраційні зміни і в московських фірмах-засновницях цих компаній. Власником московських ТОВ «Авал» і «Ремкор», на які Рінат Ахметов у 2016 році переоформив свої портові активи – СК «Авліта» і «МіК», замість ТОВ «Арт-трейдинг» стала Група компаній «Морські та нафтогазові проекти». При цьому статутний капітал фірми «Авал» зріс у тисячу разів – до 3,86 мільярдів рублів.

Група компаній «Морські і нафтогазові проекти» належить «ПАТ «Завод «Красное Сормово», одному з найстаріших російських суднобудівних підприємств із Нижнього Новгорода. У минулому на заводі будували атомні підводні човни, а зараз – нафтоналивні танкери та суховантажні теплоходи.

Завод «Красное Сормово» входить до державної «Об’єднаної суднобудівної корпорації», яка разом з іншими підприємствами військово-промислового комплексу Росії з 2014 року перебуває під санкціями США. Є вона і в санкційному списку РНБО України (за №405).

Зазначається, що відтепер портові активи, бенефіціаром яких до анексії Криму був Рінат Ахметов, будуть використані для воєнних цілей Росії. У липні у Севастополі побував секретар Ради нацбезпеки РФ і близький друг Путіна Микола Патрушев, який нарікав на низькі темпи виконання оборонного замовлення і назвав два підприємства: вкрадений у Петра Порошенка «Севморзавод» і судноремонтний комплекс Ахметова, який щойно змінив власника.

«Цікаво, що 100% частки нового власника «Авалу» і «Ремкору», згідно даних ЕГРЮЛ, перебувають під обтяженням, а заставоутримувачем у російському реєстрі вказано старого власника – компанію «Арт-трейдінг», бенефіціаром якої є Ірина Корякіна, а другим засновником з нульовою часткою – Єгор Бондарєв. Обоє – партнери та менеджери компаній композитора Ігоря Крутого, кума Ріната Ахметова. Ймовірно, за ними ховається сам Ахметов. Це може означати, що з реальним власником зернового терміналу і сухого доку у Севастополі ще не розрахувалось?», – зазначають журналісти у розслідуванні.

Як писав ZAXID.NET, за рекламу в медіа найбагатшого українця Ріната Ахметова «Радикальна партія» заплатила в сотні разів менше, ніж мала би. Є підстави вважати, що різницю вона «відробила» голосуванням у Верховній Раді за потрібні олігарху законопроекти, а також за їхнє лобіювання у ЗМІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук