Проросійського мера Риги відправили у відставку через корупційний скандал

СвітАндрій Стець, 5 квітня 20198190
Проросійського мера Риги відправили у відставку через корупційний скандал
фото Delfi
Ніл Ушаков залишиться звичайним депутатом міської думи

Міністр регіонального розвитку Латвії Юріс Пуце видав розпорядження про відсторонення Ніла Ушакова від виконання обов'язків мера Риги. Про це пише Deutsche Welle.

При цьому Ушаков залишається депутатом Ризької думи. Розпорядження Пуце може бути оскаржене в адміністративному районному суді протягом 30 днів з дня його публікації.

Причиною відставки послужили порушення Ушакова, який є представником власника Rīgas Satiksme, в тому числі під час закупівлі автобусів Solaris. У 2018 році в Латвії було почато розслідування справи про корупцію в муніципальній транспортній компанії Rigas Satiksme. У цій справі були затримані декілька високопоставлених співробітників компанії, п'ять членів правління подали у відставку. Зі своєї посади раніше також пішов віце-мер Риги Андріс Амерікс.

Ризька дума - головний акціонер компанії. Rīgas Satiksme і його структури відповідають за весь громадський транспорт у Ризі, всі маршрутки і майже всі парковки в місті.

Загальна сума підозрілих операцій сягає 270 млн євро.

30 січня співробітники Бюро по боротьбі з корупцією Латвії провели обшуки в кабінеті Ніла Ушакова, а також у нього удома. Після обшуків він заявив, що не збирається йти зі своєї посади.

Опозиція в ризькому парламенті ініціювала вотум недовіри до Ушакова, але не змогла зібрати необхідну кількість голосів.

Як інформував ZAXID.NET, Ушаков займає посаду мера Риги з 2009 року, він очолює одну з найбільших партій «Згода», що підтримує російськомовних громадян Латвії. У 2017 році Ушакова штрафували за публічне спілкування зі школярами російською мовою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук