Росія перестала бути стратегічним партнером ЄС, - резолюція Європарламенту

СвітРоман Ганкевич, 10 червня 20152900
Росія перестала бути стратегічним партнером ЄС, - резолюція Європарламенту
фото Известия
Європарламент проголосував за виключення Росії із переліку стратегічних партнерів ЄС

Росія більше не може розглядатися як стратегічний партнер Європейського Союзу (ЄС). Про це йдеться в тексті резолюції, що його представила вчора ввечері, 9 червня, прес-служба Європарламенту.

«На даний момент Росія своїми діями в Криму та в Східній Україні, не може більше розглядатися або вважатися "стратегічним партнером"», - йдеться в документі опублікованому на сайті Європарламенту.

У тексті сказано, що стратегічне партнерство, як вид політичних відносин, «повинно ґрунтуватися на взаємній довірі і повазі міжнародного права, яке ґрунтується на демократії, державному суверенітеті і свободі вибору внутрішнього конституційного порядку та зовнішньополітичних орієнтацій, територіальній цілісності держави та повазі до верховенства закону, прав людини і принципів міжнародної дипломатії і торгівлі».

Ці засади, на думку Європарламенту, не здійснюються Росією.

Резолюція Європарламенту також звертає увагу на необхідність поваги Росією територіальної цілісності і суверенітету України і повну реалізацію мінських домовленостей.

Європарламент вимагає від Росії припинення «дестабілізаційних дій на кордонах ЄС», а також вважає за необхідне розробити ряд заходів, які дозволили б заборонити російське фінансування радикальних партій всередині ЄС.

Нагадаємо, раніше віце-президент ЄК Франс Тіммерманс заявив, що комісія не планує найближчим часом розглядати повернення Росії до складу «Великої сімки», а прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав, що відмова країн G7 скасовувати санкції проти РФ є свідченням всесторонньої підтримки України у світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук