США ввели санкції проти компаній російської оборонки

СвітРоман Ганкевич, 5 лютого 201517890
США ввели санкції проти компаній російської оборонки
фото Известия
США ввели санкції проти компаній російської оборонки

Державний департамент США включив чотири російські оборонні підприємства у список санкцій, які передбачені «Актом про нерозповсюдження до Ірану, Північної Кореї і Сирії» (Nonproliferation Act).

До моменту цієї зміни у списку російських організацій не було, пишуть Известия.

«Під санкції, введені в грудні 2014 року, потрапили літакобудівна корпорація - АТ «РСК «МіГ», яку веде ракетно-космічне підприємство ВАТ «ВПК «НВО машинобудування» і виробник високоточної зброї і стрілецько-гарматного і гранатометного озброєння - ВАТ «КБП». А також Geroi Rossii», - йдеться у публікації.

Повідомляється, що американським держорганам і державним агентствам заборонено укладати з фігурантами списку контракти на імпорт продукції або технологій, не можна продавати їм озброєння, заборонено здійснювати їм будь-яке сприяння.

На даний момент у список, окрім чотирьох російських юросіб, входять 18 організацій з Білорусі «Білзовпромсервіс»), Китаю, Ірану, Північної Кореї, Судану, Сирії, Венесуели і дві приватні особи (громадянство - Іран і Китай).

Експерти з обронно-промислового комплексу вважають, що випадку з організацією Geroi Rossii - йдеться про усіх людей, удостоєних вищої держнагороди Росії. Однак, кілька співрозмовників «Известий», що мають цю нагороду, про обмеження з боку США не знають.

Між тим у Держдепартаменті США на питання видання відповіли, що «Герої Росії» - це одна з юросіб, проти яких введені санкції.

«Санкції проти юридичних осіб були введені внаслідок отримання достовірних відомостей про передачу або придбання товарів і технологій, надання певних послуг, які входять до списку експортного контролю США, Ірану, Сирії або Північної Кореї. Також йдеться про товари, послуги і технології, які можуть зробити внесок в розробку зброї масового ураження, крилатих або балістичних ракетних систем в цих країнах», - пояснили у Держдепі.

Відзначимо, що Nonproliferation Act був прийнятий в США 1 січня 1999 року. Спочатку він мав відношення виключно контактів з Іраном - Сирія стала фігурувати в документі лише в 2005 році, а Північна Корея - в 2006 році. Востаннє російські компанії з'являлися у списку санкцій за цим «Актом» в жовтні 2008 року - тоді під санкції, які закінчилися в травні 2010 року, повторно потрапив «Рособоронекспорт».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук