У Львівській опері відбулося святкування 100-річчя концерну« Електрон»

Міський голова Львова привітав колектив підприємства із ювілеєм та вручив подяки

СуспільствоОльга Гринько, 4 грудня 201810741
«Концерн-Електрон» відзначає 100-річчя діяльності.

Львівське ПАТ «Концерн-Електрон» відзначає 100 років свої діяльності. З нагоди ювілею міський голова Львова Андрій Садовий привітав колектив концерну і нагородив працівників підприємства подяками від громади Львова.

«Хто народився у Львові, той пам’ятає добрі минулі часи — на весь Союз гриміло два великі потужні промислові підприємства — ЛАЗ і «Електрон». Часи змінились. Електрон живе, ЛАЗ рідна держава продала через Фонд держмайна росіянам, вони його знищили. Але яка моя велика повага до вас, що ви славу міста машинобудування підняли і сьогодні ми пишаємось, що у Львові на дорогах їздять трамваї, тролейбуси, автобуси і електробуси. На кінець року має бути 138 одиниць техніки, випущеної тут, у Львові, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Усі фото прес-служби ЛМР

До слова, цього року концерн став переможцем тендеру на поставку місту 50 нових тролейбусів. За словами мера, зараз місто чекає фінального рішення Європейського банку реконструкції та розвитку щодо 50 тролейбусів. У четвер, 29 листопада, під час сесії ЛМР депутати проголосували ухвалу про співпрацю з Європейським інвестиційним банком, згідно із якою місто має додатково замовити 100 автобусів і 10 трамваїв.

«Це має бути «Електрон»! Бо краще за вас трамваї не робить ніхто. Ми зараз працюємо з Міжнародною фінансовою корпорацією щодо можливості виділення коштів для закупівлі 100 електробусів», – зазначив Андрій Садовий.

Також міський голова вручив нагороди працівникам. Орден св. Юрія отримав Юрій Бубес — президент-голова Правління ПрАТ «Концерн-Електрон», Золотий герб міста Львова — Віктор Рибинок, голова Наглядової ради ПрАТ «Концерн-Електрон».

Також подяки від громади міста Львова отримали: Микола Миговчак — начальник управління гарантійного та сервісного обслуговування, Роман Яхимець — головний технолог, Андрій Дзядик — заступник начальника відділу електрообладнання науково-технічного центру, Олександр Устінов — заступник головного конструктора, Ігор Тарнавський — майстер складальної дільниці. А також Ярослав Іванейко, Іван Войчишин, Василь Кульчицький, Сергій Каргополов, Володимир Пецух, Михайло Масло, Оксана Боднар, Михайло Криса, Ігор Лещук, Василь Сидь, Віталій Захарченко, Володимир Ковалисько, Андрій Огородник, Олег Дзядик, Ярослав Хімчак, Микола Януш.

Також мер зазначив, що всі, хто отримав подяки, матиме матеріальне заохочення в розмірі місячного окладу, але не менше, ніж 10 тис. грн.

До слова, за останні 5 років місто Львів замовило у концерну 135 одиниць транспорту: 10 тролейбусів, 9 трамваїв, 1 електробус та 105 автобусів — 50 із них замовили цього року та уклали угоду на їх обслуговування з виробником.

Довідка

Початком історії розвитку марки «Електрон» вважають 1918 рік. Тоді почала свою роботу електротехнічна майстерня «Контакт» у Львові. «Електрон» у середині минулого століття став підприємством-виробником телеприймачів однойменної марки, які ввійшли в історію вітчизняного телевізоробудування як надійна та найпопулярніша марка.

4 жовтня 1957 року було створено Львівський телевізійний завод, зібрано перший телевізор марки «Львів». У 1960 році започатковано випуск телевізорів серії «Верховина», які були визнані найкращими телевізорами у своєму класі. А вже через три роки розпочали серійний випуск телевізорів другого покоління — «Огонек» та «Електрон», які стали базовими моделями для телевізорів «Ізумруд», «Чайка», «Берізка», «Восход» і «Рубін».

На початку 1990-их років концерн «Електрон» перетворився з державного підприємства на акціонерне товариство, акції якого зареєстровані в Україні під № 1. В цей час підприємство було єдиним в Радянському Союзі, що експортувало продукцію у Західну Європу.

У 2012 році на зміну телевізорам під маркою «Електрон» почали випускати сучасні низькопідлогові трамваї, тролейбуси та електробуси. Зараз основним напрямком його діяльності є машинобудування — електротранспорт, спеціальні автомобілі (комунальні автівки, машини швидкої допомоги), а також виробництво кліматичних систем для автомобілів, матеріали для електроніки, полімерна індустрія, побутова техніка тощо. Країни, які є найбільшими імпортерами продукції: Білорусь, Китай, Німеччина, США, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Болгарія, Південна Корея, Румунія, Франція.

Співпраця Львова з «Електронтранс» розпочалася у 2013 році — замовленням першого низькопідлогового трамвая. Це був перший низькопідлоговий трамвай, випущений в Україні. Наступний аналогічний трамвай місто замовило у 2014 р, а у 2015 році місто отримало від «Електрону» електробус.

Львівське машинобудівне ПАТ «Концерн-Електрон» розташоване за адресою: вул. Стороженка, 32. Президентом-Головою Правління є Юрій Григорович Бубес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук