У Словаччині поширюють фейк про відсутність кордонів в України

Поліція країни закликала громадян не поширювати неправдивої інформації

СвітКатерина Чурилова, 30 листопада 20185530
Наразі невідомо, хто є автором фейку

Поліція Словаччини попереджає, що у соціальних мережах, зокрема у Facebook, поширюють фейкову новину про те, що кордонів України нібито більше не існує.

Як пише «Мукачево.net», йдеться про те, що кілька днів тому у мережі користувачі почали поширювати картинку з незрозумілою мапою України.

У словацькій поліції та МЗС зазначають, що під цією абсурдною картинкою зазначається наступне: «Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун ще у 1991 році просив про реєстрацію кордонів в України. Її не було. Отже наразі такої держави не існує».

У фейковій новині йдеться і про те, що цю інформацію нібито заборонили поширювати в українських ЗМІ та соціальних мережах.

Словацька поліція звернулась до громадян країни з проханням не вірити у такі фейки. «Україна існує! Жодна держава не зобов'язана реєструвати свої кордони в ООН. Держава стає суверенною на тих підставах, коли вона це визнає та це приймають до відома інші держави світу, що входять до структури Організації Об'єднаних Націй. Україна є суверенною країною, повноправним членом Організації Об'єднаних Націй. А Словацька Республіка визнає її кордони та територіальну цілісність, включаючи Кримський півострів. У той же час ми засуджуємо дії Російської Федерації в Україні, які суперечать міжнародному праву», – зазначили у поліції Словаччини.

Фейкова мапа, яку пошируюють у Словаччині

Мапа, яку поширують у словацькому сегменті Facebook

Хто є автором цієї картинки, наразі невідомо. Проте на самій мапі окупований Крим позначено одним кольором з РФ, а українські області на півдні та сході, а також Закарпаття, позначені терміном «етнічний регіон».

У поліції також зазначили, що аналогічний фейк поширювали у соцмережах у травні цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук