Українцям з наступного року паспорти замінять на ID-картки

Українцям з наступного року паспорти замінять на ID-картки
Фото: Репортер

З 1 січня наступного року уряд планує забезпечити процес видачі нових ID-карток замість внутрішніх паспортів, повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у заяві для ЗМІ.

Прем’єр-міністр нагадав, що завершилася його зустріч з технічною місією Європейського союзу щодо запровадження безвізового режиму в Україні. За його словами, місія складалася з трьох блоків.

«Перший блок – це був блок безпеки в Україні... Основне завдання, яке стоїть перед нами, це з 1 січня наступного року забезпечити процес видачі нових ID-карток замість внутрішніх паспортів», – сказав Яценюк, якого цитує УНІАН.

Для цього, за словами прем'єра, Кабмін у проекті державного бюджету передбачає кошти на забезпечення видачі для громадян України нових ID-карток.

«Друге питання – це була безпека кордонів. МВС, ДПС продемонстрували суттєвий прогрес і те, що ситуація в питанні безпеки кордонів кардинально змінилася… До кінця року необхідно посилити координацію на кордоні між всіма силовими і правоохоронними органами», – наголосив Яценюк.

«Третє питання… Технічна місія ЄС звернула особливу увагу на антикорупційну політику... Стурбованість у ЄС викликає питання щодо призначення членів по обранню антикорупційних прокурорів... Членами комісії з обрання антикорупційних прокурорів не можуть бути політики», – сказав Яценюк.

Як повідомляв ZAXID.NET, 25 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українці до кінця року мають позбутися пострадянських паспортів.

24 червня Кабмін доручив Державній міграційній службі, МВС, Держспецзв'язку, Раді міністрів Криму, Нацбанку та органам місцевого самоврядування (останні два – за згодою) забезпечити видачу громадянам біометричних паспортів в терміни з першої половини 2016-го по 2017 рік.

У грудні 2012 року набув чинності закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Закон передбачає введення біометричних паспортів, що містять чіп, або безконтактний електронний носій інформації, на якому записані, зокрема, біометричні дані людини – відбитки пальців, розпізнавання обличчя, ДНК, долоня руки, сітківка ока та ін.

Як відомо, в Україні з біометричними даними також почали оформляти паспорти громадянина України для виїзду за кордон.

5 серпня уряд виділив Міністерству внутрішніх справ 50 млн грн на виготовлення внутрішніх паспортів нового зразка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук