В ІНП Польщі заявили, що під зруйнованим пам'ятником у Грушовичах немає могил вояків УПА

СвітКатерина Чурилова, 27 травня 20189081
Розкопки на місці пам'ятника бійцям УПА тривали впродовж 24-26 травня

На кладовищі у польських Грушовичах, що неподалік Перемишля, закінчилися археологічні роботи на місці зруйнованого пам’ятника воїнам УПА, що тривали три дні. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на польський сайт Niezalezna.

«Повідомлення слід очікувати в понеділок», – заявив представник Інституту національної пам'яті Польщі Богуслав Клещинський.

Водночас у відомстві зазначили, що проведені дослідження судово-медичної експертизи не дають підстав визнати, що на місці демонтованого пам’ятника в честь УПА є колективні або одиночні могили членів українського військового формування.

Як заявив Клещинський, під час археологічних робіт «було знайдено низку поховань жінок, чоловіків і дітей в різному віці, але поки немає жодної передумови, щоб стверджувати, що це поховання, пов’язані з воєнними діями».

Від України на розкопках були присутніми п'ятеро експертів.

Як повідомив працівник Українського інституту національної пам'ят Павло Подобєд, котрий був присутнім під час розкопок, на місці було знайдено, зокрема, людські кістки, німецький військовий ґудзик, польські монети 1920-х років, а також експерти виявили розтощений череп молодої людини. Наразі всі предмети передали на дослідження.

Нагадаємо, у Грушовичах 24 травня почалися археологічні дослідження, які мають на меті встановити, чи дійсно там були поховані члени українського формування.

Пам’ятник воякам УПА у Грушовичах було демонтовано 26 квітня 2017 року. Інститут національної пам’яті України ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам’ятників на території Польщі.

Директор українського ІНП Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації українських пам’ятників у Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук