В Україні можуть запровадити штрафи за цькування на роботі

У разі ухвалення проекту закону за так званий мобінг штрафуватимуть на 850-1700 грн

Парламентаріями пропонують запровадити покарання за цькування на роботі

У Верховній Раді України зареєстрували проект закону (№10118) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу – цькуванню на роботі. Текст законопроекту оприлюднений на сайті парламенту.

Авторами законодавчої ініціативи стали дев'ять народних депутатів, зокрема парламентарка і співачка Оксана Білозір.

Метою та завданням законопроекту є захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії. Зокрема пропонується визначити мобінг як психологічне, фізичне, економічне насильство, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника, з метою приниження його людської гідності, створення стосовно нього напруженої, ворожої атмосфери та примушування до зміни місця роботи.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонують доповнити статтею, про те, що за мобінг буде штраф від п’ятдесяти до ста (від 850 грн до 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) або громадські роботи терміном від двадцяти до сорока годин.

За цькування, вчинене групою осіб, або якщо воно призвело до шкоди здоров’ю, а також за цькування працівників власником підприємства, чи уповноваженою ним особою пропонується встановити штраф у розмірі від ста до двохсот НМДГ (3400 грн) або покарати громадськими роботами впродовж 40-60 годин.

Також автори законопроекту пропонують передбачити покарання за неповідомлення власником про випадки мобінгу до Національної поліції.

До слова, нещодавно в Україні набув чинності закон закону протидії булінгу – цькуванню у школі або іншому навчальному чи виховному закладі, який передбачає штрафи до 3400 грн.

Перше рішення за цієї статтею ухвалили наприкінці січня – у селі Вишеньки Бориспільського району Київської області правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності батьків агресивної школярки, яка двічі за день побила свою ровесницю. Згідно з рішенням суду, мати дівчинки заплатить 850 грн штрафу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук