Вакарчук передав Порошенку лист про необхідність створення незалежних антикорупційних судів

Вакарчук передав Порошенку лист про необхідність створення незалежних антикорупційних судів
фото «Івона»
Святослав Вакарчук передав президенту звернення громадських та релігійних діячів щодо необхідності продовження антикорупційної реформи

Фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук увечері 13 грудня зустрівся з президентом України Петром Порошенком і передав йому листа про необхідність створення системи антикорупційних судів.

Це звернення також підписали громадські і релігійні діячі: Патріарх Київський Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), актриса Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан, повідомило ZN.ua.

«Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не тільки Вищого антикорупційного суду, як це передбачено законом України «Про судоустрій і статус суддів». Цим судам слід розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)», – заявили підписанти.

Громадські діячі вважають, що очищення і оновлення судової влади гальмується, насамперед, через відсутність волі політичних еліт.

«Автономія майбутньої системи незалежних антикорупційних судів повинна бути чітко визначена і законодавчо закріплена, їх повноцінне фінансування – забезпечено захищеною статтею державного бюджету», – йдеться у зверненні до президента.

На думку його авторів, поява цих судів завершить формування дієвої системи антикорупційних органів; позбавить високопоставлених корупціонерів від можливості впливати на правосуддя; послужить інструментом невідворотного покарання за корупційні злочини; а також створить перспективу відновлення довіри до судів і суддів.

«Зволікання, маніпулювання, розмови про «несвоєчасність» подібного кроку, спроби спотворити або нівелювати зміст і логіку процесу створення системи антикорупційних судів, здійснення будь-якого тиску на членів спеціальної конкурсної комісії або на кандидатів на посади антикорупційних суддів неминуче буде сприйматися суспільством як пряме потурання корупціонерам», – зазначили автори листа.

Зазначимо, нещодавно ініціативу зі створення антикорупційних судів в Україні підтримав єврокомісар Йоганнес Ган.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук