Вже рік на Львівщині не можуть закупити «Школяриків» і вирішили віддати гроші районам

Головні новини Львова 08.11Оксана Лабойко, 8 листопада 2016, 16:55 382 0

Гроші є, а «Школяриків» немає. У той час, коли в районах Львівщини, учні змушені пішки долати кілометри на навчання, обласні чиновники вже рік не можуть закупити шкільних автобусів. Кошти на це мають. 54 мільйони гривень, які отримали із Держбюджету ще у минулого року, досі лежать на рахунку, а 11 мільйонів, що додали з обласної скарбниці цьогоріч, й узагалі можуть втратити, якщо не використають. А все тому що провалили обласний тендер на закупівлю автобусів.

Аби школи мали хоч якийсь шанс побачити автобуси ще цього року, депутатам облради довелося екстрено перерозподіляти гроші. Сьогодні, 8 листопада, на сесії Львівської облради вирішили забрати в обласного департаменту освіти і передати районам. Кожному ― по два «Школярики».

«Коли приймали обласний бюджет на цей рік, була пропозиція від бюджетної комісії зразу передати гроші на місця, щоби вони самі визначали собі технічні завдання, і щоби самі закуповували автобуси. Зараз ми дійшли до того, що це був найкращий варіант. Але шанс не втрачений, тому що до кінця року ще два місяці. Ми прийняли на бюджетній комісії таке вольове рішення передати субвенції на місцеві бюджети», ― пояснив голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Олег Домчак.

Провести єдиний тендер і централізовано закупити автобуси наполягали обласні чиновники. Але Антимонопольний комітет скасував цю закупівлю, бо один із учасників тендеру звернувся зі скаргою.

«Ми оскаржуємо рішення Антимонопольного комітету, але суто технічно департамент освіти вже не зможе укласти договір з акцептованою пропозицією. Нам просто не вистачить часу, тому що ми мали 20 днів на укладення договору з переможцем і вони вже минули», ― розповіла директор департаменту освіти Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Спір виник через тендерні умови щодо технічної характеристики автобусів. Ці вимоги, до речі, залишили, тому є ризик, що і районні тендери можуть оскаржувати.

«Чи встигнуть районні відділи освіти справитися з цим питанням? Реально, час іде на дні. Але в іншому випадку ми втрачаємо рік, інфляція, ріст цін бачимо кожен день. Я думаю, що автобуси, які ми могли купити за 1,2 млн – 1,5 млн, наступного року можуть обійтися нам до двох мільйонів», ― наголосив член бюджетної комісії Львівської обласної ради Іван Собко.

Якщо минулого року, планували закупити 90 «Школяриків» на область, то тепер коштів вистачить максимум на 50 (розподіл по районах).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук