Якщо не розпочати рекультивацію сміттєзвалища, ситуація погіршуватиметься, – Андрій Садовий

СуспільствоМ.В., 30 вересня 20166760
Якщо не розпочати рекультивацію сміттєзвалища, ситуація погіршуватиметься, – Андрій Садовий
фото ZAXID.NET
Мер Львова Андрій Садовий

Проект Львова щодо рекультивації полігону сміттєзвалища у Грибовичах та будівництва нового сміттєпереробного комплексу пройшов погодження у Міністерстві фінансів. Також місто сподівається на конструктивний діалог з громадами Малехова та Грибович. Про це у відеозверненні повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Хочу також коротко поінформувати про актуальну ситуацію зі сміттям. Стабільно в місті спостерігається тенденція, коли близько 10% від усіх майданчиків мають проблему з регулярним вивезенням. Оперативний штаб в міру можливостей надає допомогу тим компаніям-підрядникам, які не справляються з вивезенням, шукає альтернативні місця для твердих побутових відходів», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий у своєму відеозверненні.

За словами міського голови, кожного дня місто продукує орієнтовно 650 тонн сміття, яке потрібно регулярно вивозити. Після закриття полігону навантаження в місті збільшилось ще й за рахунок сміття з навколишніх районів, які також користувались Грибовицьким полігоном. Всі служби працюють практично в умовах надзвичайної ситуації.

У п’ятницю місто досягнуло важливого кроку в реалізації співпраці з Європейським інвестиційним банком щодо проектів рекультивації та будівництва заводу з глибинної переробки сміття. Проект на 75 мільйонів євро пройшов погодження на рівні Міністерства фінансів і перейшов до другого етапу відбору.

Проект передбачає, окрім будівництва заводу, рекультивацію та закриття існуючого полігону.

«Загалом ми готові приступити до цього процесу вже, не чекаючи на європейські кошти і зробили відповідну пропозицію громаді Малехова. В четвер сесія сільради Малехова вкотре відкинула нашу пропозицію щодо співпраці. Я не буду приховувати, що це серйозно ускладнює нашу ситуацію, адже знаходити нові полігони стає все складніше. Але така позиція сільської громади, на жаль, не вирішує і проблему самого села», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомив Андрій Садовий, ситуація на полігоні лише погіршуватиметься, якщо не розпочати його рекультивацію та стабілізацію. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук