Білоруська церква заявила про підтримку Помісної церкви в Україні

Білоруська автокефальна православна церква підтримала рішення Константинопольського Патріархату щодо надання томосу Україні і також має намір офіційно отримати статус автокефалії

Голова БАПЦ архієпископ Святослав Логін

Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання томосу Українській православній церкві і також хотіла б офіційно отримати статус автокефалії. Про це розповів першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За його словами, православ’я в Білорусі починалося з Київської митрополії, яку згодом знищила Московська Церква.

«Донині Москва робить все, щоб Українська та Білоруська Церкви не отримали автокефалії. Українська Церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років. А ось у Білорусі отримання автокефалії при чинній владі практично неможливо, оскільки та духовно підпорядкована Москві. Тому ми можемо тільки молитися за те, щоб білоруське православ'я жило і наша держава жила. Без незалежної Церкви можна з часом втратити і державу», – додав лідер БАПЦ.

За словами архієпископа, надання автокефалії УПЦ вплине, зокрема, і на долю Білоруської Автокефальної Православної Церкви.

«Якщо визнають Українську Церкву, то наступні кроки мають бути і щодо Білоруської Церкви. Це дає нам приклад і показує, що ситуація розвивається відповідно до канонів», – підкреслив Логін.

Голова БАПЦ додав, що Церква Білорусі старіша від російської.

«Спочатку хрестили Київ, Полоцьк. У нас були вже свої храми побудовані, і тільки потім виникла Москва, яка цинічно, неканонічно підпорядкувала собі Києво-Литовську митрополію», – зазначив очільник БАПЦ.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський Патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. РПЦ назвала призначення константинопольських екзархів «вторгненням на свою канонічну територію» та пригрозила розривом євхаристичного спілкування.

У білоруському православ’ї нині співіснують дві православні церкви – Білоруська православна церква, яка має статус екзархату та підпорядкована Російській православній церкві, та Білоруська автокефальна православна церква. Остання фактично відсутня на території самої держави, оскільки її парафії розташовані за кордоном.

Фактично БАПЦ створили 1922 року як автономна та незалежна від Росії церква. Про утворення церкви оголосили, посилаючись на рішення Церковного собору 1791 року в Пінську, де білоруси проголосили автокефалію православної церкви. Однак внаслідок воєн білоруські землі були приєднані до Російської імперії, і автокефалія була ліквідована.

Залежно від того, як змінювалась влада, структури БАПЦ то відроджувались, то зникали. До 1937 року радянська влада практично повністю знищила БАПЦ, сфабрикувавши «справу» про контрреволюційну змову під назвою «Білоруська автокефальна церква», посадивши до тюрем та розстрілявши більшість активістів церкви на чолі із її головою. Відродилась церква наприкінці 1940-х років за кордоном, зокрема у США, куди виїхали чимало її парафіян.

Водночас і Білоруський Екзархат Московського Патріархату, і БАПЦ ведуть своє літочислення від часів Великого князівства Литовського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук