Через Федерацію футболу України в офшор вивели понад 1 млн доларів

Згідно з даними журналістів, до оборудки найімовірніше причетний президент федерації та народний депутата Андрій Павелко

Голова бюджетного комітету ВРУ Андрій Павелко та бізнесмен з ОАЕ

Федерація футболу України (ФФУ) вивела в офшорну зону понад 1 млн доларів, що становить більш ніж 28 млн грн. Журналісти-розслідувачі виявили зв’язок між народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка», головою федерації Андрієм Павелком та офшорною компанією, зареєстрованою в Об’єднаних Арабських Еміратах, через яку з бюджету ФФУ вивели гроші.

Як йдеться у розслідуванні «ФФУ: офшорне чтиво» програми «Схеми», у грудні 2016 року Андрій Павелко літав в Об’єднані Арабські Емірати, де провів зустріч з номінальним директором компанії S.D.T FZE Мохамедом Кайедом. Саме через цю компанію згодом дочірня структура ФФУ, очолювана Андрієм Павелком, закупила з-за кордону обладнання для виробництва трави для футбольних полів на загальну суму близько 6 млн доларів.

Журналісти оприлюднили документи на підтвердження того, що в низці цих контрактів була закладена переплата у 20%, через що на рахунках офшору осіло більше ніж 1 млн доларів.

​Фірма S.D.T, як з’ясували «Схеми», закуповувала іноземне обладнання для заводу, яким володіє ФФУ, а потім перепродавала таке ж обладнання разом із послугами транспортування та догляду за налаштуванням українській стороні – ТОВ «ФФУ Продакшн» на 20% дорожче.

Зокрема, журналісти проаналізували поставки обладнання від компаній Polytan (Німеччина), Eco Green Equipment (США) та Tufting machinery services (Великобританія) у 2017-2018 роках і підрахували, що загалом за такими непрямими контрактами ТОВ «ФФУ Продакшн» могла переплатити більш як 1 млн доларів. Ці гроші з бюджету Федерації футболу України осіли на рахунках арабського офшору S.D.T.

Компанія S.D.T. зареєстрована у вільній економічній зоні Рас аль-Хайма в Об’єднаних Арабських Eміратах. Пошук фірми за відкритими джерелами не дав жодних результатів.

Керівництво ФФУ відкидає свою причетність до схеми із залученням арабського офшору і пояснює появу S.D.T. рекомендацією основного партнера – німецької Polytan. «Для зручності процесу, і для того, щоб, умовно кажучи, закупки централізувати, Polytan рекомендував зробити це шляхом залучення компанії S.D.T», – стверджує генеральний секретар Федерації футболу України Юрій Запісоцький.

​Натомість президент ФФУ, народний депутат та голова бюджетного комітету Верховної Ради Андрій Павелко свою зустріч із номінальним директором арабського офшору на території ОАЕ пояснив так: «Ніяких не було переговорів. Наш представник Polytan сказав, що у нього є питання від шейха – чи можливий розвиток між Еміратами та Україною проведення турнірів в ОАЕ».

У серпні 2018-го про схему із залученням офшору з Об’єднаних Арабських Еміратів написало швейцарське видання L'Illustré. Журналісти фактично звинуватили керівництво Федерації футболу України у відмиванні грошей.

До слова, у травні 2018 року журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом»​ розповіли про те, як завод отримував бюджетні підряди на десятки мільйонів гривень через дискримінаційну вимогу – щодо закупівлі штучної трави за технологією, яка використовувалася тільки на цьому підприємстві.

Саме через бюджетний комітет Верховної Ради, який очолює Андрій Павелко, пройшов законопроект про виділення мільйонів гривень на будівництво футбольних полів. Можливу корупцію у ФФУ при будівництві футбольних полів розслідує НАБУ. А у НАЗК пообіцяли провести перевірку декларацій Павелка протягом 2015-2017 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук