Через неправильне зберігання вакцин на Прикарпатті захворіли на кір 53 дитини

Майже 90% дітей були вакциновані від цієї хвороби

Через неправильне зберігання вакцин на Прикарпатті захворіли на кір 53 дитини
фото умовне
Причиною спалаху кору на Івано-Франківщині могла стати неякісна вакцина

Комісія МОЗ України провела перевірку у селі Петранка Івано-Франківської області, де на початку жовтня на кір захворіли 53 дітей віком від 5 до 13 років. Причиною спалаху кору стала низка грубих порушень, повідомив 18 жовтня Центр громадського здоров’я МОЗ.

Із 53 дітей, щозахворіли на кір, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а 10 були госпіталізовані до інфекційного відділення Рожнятівської центральної районної лікарні у стані середньої важкості.

Найдивніше те, що майже 90% дітей були вакциновані від кору. Чому вакцина їх не вберегла? Медики припускають, що вакцина могла бути неякісна через порушення холодового ланцюга. Як повідомив виданню Кurs завідувач Петраківської амбулаторії Богдан Ониськів, у селі інколи на добу зникало світло. А додаткових джерел електроенергії у медиків не було.

Комісія МОЗ після проведення перевірки назвала три головні причини, які призвели до спалаху кору:

  1. Велика кількість дітей не була вакцинована проти кору у минулі роки і не включена у план вакцинації на цей рік.
  2. Відключення електроенергії могло вплинути на якість вакцин, що зберігалися у холодильнику, адже без світла порушувався режим дотримання холодового ланцюга.
  3. Порушення у веденні медичної документації. Скажімо, відсутність інформованої згоди на щеплення від батьків при проведенні щеплень ставить під сумнів сам факт проведення щеплення для всіх дітей, які захворіли на кір.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук