Грошей у Греції залишилося на 20 днів: Країні загрожує дефолт

Світ23 листопада 20110
Грошей у Греції залишилося на 20 днів: Країні загрожує дефолт
фото tours.pilot.ua

Новий прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос висловив упевненість у тому, що Євросоюз найближчим часом схвалить надання Греції нового кредитного траншу, тому що грецькі політики зможуть надати письмові гарантії реалізації масштабних заходів бюджетної економії.

Однак в уряді Греції дедалі помітнішою стає зміна райдужних настроїв на більш песимістичні, оскільки країна стоїть на межі банкрутства, пише Irish Times.

"Грошей залишилось ще на 20 днів. Без нового траншу в грудні ми оголосимо дефолт за облігаціями на 2,8 млрд євро, не зможемо виплатити зарплати та пенсії. Ситуація дуже серйозна, і питання необхідно вирішити на цьому тижні", - завив високопоставлений грецький чиновник, що побажав залишитися невідомим.

Черговий кредитний транш на 8 млрд євро був заморожений понад три тижні тому.

Тим часом опозиційна консервативна партія Греції "Нова демократія" як і раніше відмовляється підписувати гарантії для ЄС. Лідер "Нової демократії" Антоніс Самарас стверджує, що достатньо вже того, що він погодився на формування коаліційного уряду, а в письмових гарантіях немає необхідності, тому що його слову можна довіряти.

Голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер заявив напередодні, що грецький уряд надасть письмове підтвердження своїх зобов'язань з виконання антикризової програми до 29 листопада, проте в самій Греції немає впевненості в тому, що вимоги ЄС будуть виконані в такі стислі терміни.

Населення Греції вкрай невдоволене вимогами Євросоюзу: найбільша профспілка країни 1 грудня проведе 24-годинний загальний страйк на знак протесту проти заходів бюджетної економії. Страйк буде першим після призначення Л. Пападімоса прем'єр-міністром країни.

Держборг Греції зріс до кінця вересня до 360,38 млрд євро, або 165,3% ВВП, повідомило у вівторок міністерство фінансів Греції. Держборг в абсолютному вираженні виріс на 7% порівняно з кінцем другого кварталу і на 23,6% - із 30 вересня 2010 року.

Близько 276 млрд євро із загальної суми держборгу становлять держоблігації, решта суми - кредити, надані Греції ЄС і МВФ та отримані з інших джерел.

У 2012 році настає термін погашення грецьких держпаперів на 39,7 млрд євро, а за п'ять років з 2012 року по 2016 рік включно Греції належить виплатити кредиторам близько 182,8 млрд євро.

У країні не припиняється рецесія, яка, ймовірно, продовжиться в 2012 році вже п'ятий рік поспіль, хоча очікується, що темпи скорочення ВВП сповільняться до 2,8% з 5,5% у 2011 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук