Колишня львівська журналістка очікує примусової депортації з Москви

Олена Бойко переконана, що в Україні її «вб’ють чи надовго посадять»

СуспільствоАК, 15 грудня 201838350
Колишня львівська журналістка очікує примусової депортації з Москви
У Львові 59-річна Олена Бойко (Віщур) була відома радше провокативною, аніж журналістською діяльністю

Колишню львівську журналістку Олену Бойко (Віщур), яка у серпні 2015 року після обшуків СБУ втекла до Москви, примусово депортують з території Росії. Таке рішення було ухвалене напередодні одним із районних судів Москви. Зараз 59-річна Олена Бойко перебуває в одному із московських спецприйомників, де очікує на висилку з країни. Із закликом не допустити її депортації в Україну уже виступили кілька відомих російських пропагандистів, зокрема, телеведучий Дмітрій Кісєльов, який заявив, що готовий взяти її на роботу.

Згідно з рішенням Преображенського суду Москви від 13 грудня, Олена Бойко (Віщур) підляє депортації з Росії через грубе порушення міграційного законодавства.

Раніше російські ЗМІ повідомляли 10 грудня про зникнення Олени Бойко у Москві безвісти, але через два дні з’ясувалося, що її затримала московська поліція і утримує у центрі тимчасового утримання іноземних громадян і осіб без громадянства при головному управлінні російського МВС у Москві. Там же її утримуватимуть до моменту депортації.

Після втечі зі Львова до Москви у серпні 2015 року Бойко неодноразово зверталась до російської влади з проханням про надання політичного притулку, однак їй відмовляли. У Москві вона заробляла на життя регулярною участю у різноманітних пропагандистських телевізійних ток-шоу, де виступала в якості експерта з питань України

Як пише російський пропагандистський сайт «Украина.ру», Олена Бойко є «відомим критиком політики президента України Петра Порошенка», але варто наголосити, що до своєї втечі зі Львова Олена Бойко відзначалася радше провокативною, аніж журналістською діяльністю (детальніше див. статтю «Львівське підпілля. Провокатори на службі диверсантів»).

На захист Бойко уже виступив відомий російський телеведучий Дмітрій Кісєльов, який свого часу кілька років працював у Києві на телеканалі ICTV. Кісєльов заявив, що депортація в Україну ставить під загрозу життя 59-річної Олени Бойко і запропонував їй роботу у державному інформаційному агентстві «Россия сегодня», яке він зараз очолює.

Сама 59-річна Олена Бойко заявляє, що в Україні її «відразу вб’ють або надовго посадять в тюрму, де я сама помру».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук