МВС створює реєстри випадків домашнього насильства

МВС створює реєстри випадків домашнього насильства
фото МВС
Заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук

Міністерство внутрішніх справ почало роботу над системою обліку випадків домашнього насильства. Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, повідомляють на сайті МВС.

«Домашнє насильство є доволі латентним явищем. Ця проблема актуальна не тільки в Україні, а й в усьому світі. За статистикою ООН кожна третя жінка в світі страждає від фізичного або сексуального насильства. Люди не звикли говорити про це відкрито. Тема знаходиться в категорії «табу». Тому ми не знаємо реальних цифр, не можемо вести статистику точно. Сьогодні ми працюємо над розробкою ефективного механізму, який дозволив би вести облік таких випадків», - заявила Ковальчук.

Вона нагадала, що 7 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

«Згідно з документом, ми маємо шість місяців з дати набуття чинності на приведення всіх нормативно-правових актів у відповідність до закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», на розробку ефективних механізмів реагування і превенції, ведення обліку таких випадків», - наголосила Ковальчук.

За її словами, зараз розробляються проекти нормативно-правових актів, збираються зауваження і пропозиції, функціонують робочі групи, до яких залучені національні та міжнародні експерти. «Сьогодні потрібно розуміти, що це проблема не окремо взятої родини, а всього суспільства», - додала заступник міністра.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який, серед іншого, передбачає створення реєстру затриманих за домашнє насильство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук