Названо вік, в якому українські підлітки отримують перший сексуальний досвід

У середньому хлопці починають займатися сексом у 14 років, дівчата - в 15

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів дослідження серед українських підлітків (10-17 років) й з'ясував, в якому віці вони отримують перший сексуальний досвід. Як свідчать результати опитування, серед українських неповнолітніх 25% дівчат і 40% юнаків зізналися, що мають сексуальний досвід.

Практично кожен десятий 9,2% з тих, хто заявив, що має досвід статевих стосунків, визнав віком сексуального дебюту 12 років і молодше - 12,1% юнаків та 3,5% дівчат.

Як зазначають автори дослідження, останнім часом середній вік підлітків, які вступають у статеві стосунки, залишається без змін.

Практично кожен сьомий респондент - 14,7% - з тих, хто заявив, що має досвід статевих стосунків, зізнався, що вік його першого статевого партнера був 19 років або старше, 7,2% опитаних не знали віку свого першого партнера.

Серед опитаних підлітків, які мають досвід статевих стосунків, переважна більшість заявила про те, що вступала у статеві стосунки два рази та більше - 71,2%, причому серед дівчат таких було дещо більше, ніж серед юнаків - 74,9% та 69,3% відповідно.

Найбільш статево активними молодими людьми виявилися студенти/ки професійно-технічних навчальних закладів - 77,4%.

Про застосування презерватива як засобу контрацепції та захисту при останньому сексуальному контакті повідомила більшість опитаних (65,4%) з тих, хто вже має статеві стосунки. Дівчата віком 16–17 років частіше за хлопців повідомляли про нехтування цим запобіжним засобом – про це заявила третина опитаних дівчат зазначених вікових категорій.

Кожен десятий (11,7%) юнак віком 14 років та кожен шостий (17,5%) юнак віком 15 років зазначили, що не знають, чи використовувався презерватив під час останнього статевого контакту.

Соціологічне дослідження було проведено в 2018 році Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 287 навчальних закладах України, опитано більш ніж 13 тис. респондентів віком від 10 до 17 років, використовували метод самозаповнення опитувальника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук