Нові банкноти євро міститимуть написи кирилицею

СвітВолодимир Балита, 20 січня 201313820
Нові банкноти євро міститимуть написи кирилицею
фото aftershock.su
Нова банкнота євро

Нові банкноти євро, які планується випустити в обіг у травні цього року, міститимуть написи кирилицею. Про це повідомляє "Русская Германия".

"Кирилиця продовжує зміцнювати позиції в Європейському Союзі. Тепер букви нашого алфавіту разом з грецькими і латинськими з'являться на банкнотах єдиної європейської валюти. Ця новина стала головною несподіванкою на презентації нової серії євробанкнот, що відбулася в Археологічному музеї у Франкфурті-на-Майні", – зазначає видання.

Так, кирилицею буде написано саму назву валюти, а також абревіатуру Європейського центробанку (ЄЦБ).

Поява кирилиці на нових банкнотах євро стала можливою завдяки Центробанку Болгарії.

На думку спостерігачів, використання кирилиці в новій серії євробанкнот свідчить про амбіції євро в якості провідної світової валюти.

"Не варто розглядати це рішення всього лише як реверанс у бік Болгарії, яка навіть не є членом єврозони і навряд чи стане ним в осяжному майбутньому, – вважає британський економіст Адам Овертон (Adam Овертон). – За ним ховаються зовсім інші географічні амбіції. Ми говоримо світові: рано ховати євро. На тлі долара США, що слабшає, євро стає єдиною альтернативою в якості найбільшої світової валюти. Кирилиця, зрозуміло, затверджувалася з огляду на жителів Росії і України. Ми говоримо їм: це і ваша валюта".

Крім іншого, в новому дизайні значно розширена карта Європи. Якщо на нинішніх банкнотах вона обривається на лінії Києва, в новій серії Старий континент охоплює всю територію України і західну частину Росії, включаючи Москву.

Нагадаємо, 10 січня у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) Європейський центробанк презентував нову банкноту номіналом 5 євро з другої серії банкнот євро, яка дістала назву "Європа". Нові купюри будуть краще захищені, а як водяні знаки на них з'явиться зображення героїні грецьких міфів Європи. Номінал купюр залишиться колишнім, дещо зміниться їх гама кольорів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук