Польські інтелектуали оприлюднили звернення до українців і поляків

«Мудрість і вміння взаємно прощати вину – ці риси сьогодні особливо потрібні»

СвітЯ.І., 27 червня 201625202
Данута Куронь на військовому кладовищі у Перемишлі

Відома польська громадська діячка, дисидентка і опозиціонерка часів ПРЛ Данута Куронь на українському військовому цвинтарі у Перемишлі у неділю, 26 червня, зачитала звернення поляків до польського і українського народів із закликом до об’єднання та взаємопрощення.

Звернення підписали 19 відомих поляків, серед яких журналістка Іза Хруслінська, акторка і режисера Кристина Захватович-Вайда, кінорежисер Анджей Вайда, публіцист, літературний критик, соціолог Славомір Сєраковскі та інші.

«Тут, на могилах українських воїнів треба, які боролись за Україну у 1918-1921 роках, треба згадати, що той час був не лише часом боїв польсько-українських, але також це був час польсько-українського союзу і спільної польсько-української боротьби за волю народів проти більшовиків, які загрожували Європі», - йдеться у тексті звернення, що його цитує видання Prostir.pl.

«У ХХ столітті було мало прикладів польсько-українського братерства, також союз, символом якого були Йозеф Пілсудський і Симон Петлюра, не закінчився для українців щасливо. Маршалек усвідомлював це і тому після підписання Ризького договору, який поклав край польсько-більшовицькій війні, поїхав до військовополонених солдатів та офіцерів Української народної республіки у табір в Каліші. Він сказав їм: «Панове, я прошу у вас вибачення, я дуже прошу у вас вибачення». Ми, поляки, не були вірні нашим союзникам і слова маршалка Пілсудського цього не змінять», - наголошують автори.

У зверненні автори неодноразово закликають до поєднання українського і польського народів.

«Однак сьогодні, перед обличчям подій на Майдані і нової агресії Росії в Україні, ці слова, як і слова українських інтелектуалів та ієрархів Церкви зі Звернення про примирення повинні стати містком, який нас поєднає і дозволить розділити історію від сьогодення і майбутнього», - переконані автори.

«Тут, в Перемишлі, на могилах трьох тисяч Українських січових стрільців та вояків Української народної республіки ми повинні стати мудрішими завдяки досвіду тих, хто тут похований», - йдеться у зверненні.

«Мудрість і вміння взаємно прощати вину – ці риси сьогодні особливо потрібні. Тому що конфлікти, незгода і сварки між людьми йдуть на користь третьої сили. Та сила не цурається жодних методів, щоб далі ділити, антагонізувати, сіяти ворожнечу між нами. Ми повинні усвідомлювати це і там, де можемо – протидіймо цьому, об’єднуючись в дружбі і спільній діяльності, як колись вчили нас наші Батьки. Вічна пам'ять героям України і Польщі!», - закликали підписанти.

Як інформував ZAXID.NET, учора, 26 червня у Перемишлі польські націоналісти напали на мирну ходу, яку проводили українці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук