Розробка Хотиславського кар’єру може негативно вплинути на Шацькі озера, - Мінприроди

26 березня 20094700

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України дало відповідь на звернення депутатів Волинської обласної ради щодо загрози зникнення озер Шацького національного парку під впливом розробки крейдових покладів родовища "Хотиславське" Малорітського району Брестської області Республіки Білорусь. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Волинської обласної ради.

У листі, підписаному першим заступником міністра Іваном Чорнокуром йдеться: "За результатами розгляду повідомляємо, що розробка родовища крейди "Хотиславське" може мати негативний вплив на загальну екологічну ситуацію і, зокрема, на підземні води у прикордонній з Республікою Білорусь території України, в тому числі, Шацького національного природного парку.

Мінприроди має інформацію стосовно намірів проведення господарської діяльності ООО Трайпл "Розробка крейдових покладів ділянки "Хотиславське" (ІІ черга) в Малоритському районі Брестської області". У зв’язку з цим Мінприроди України звернулося до Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, в особі Міністерства, про наміри проведення господарської діяльності відповідно до вимог Конвенції Експоо, що дозволить українській стороні прийняти рішення щодо участі в процедурі оцінки впливу зазначеної діяльності на навколишнє природне середовище (ОВНС).

Одночасно у зверненні запропоновано розпочати консультації, до надання офіційного повідомлення, що, на нашу думку, дасть можливість обговорити календарний графік робіт з ОВНС на більш ранньому етапі.

Крім того, Державною геологічною службою Мінприроди здійснюються заходи щодо невідкладної організації постійного моніторингу за станом підземних вод на прикордонній території з метою постійного контролю за їх станом та своєчасного здійснення необхідних дій щодо попередження можливих негативних наслідків на території України від експлуатації Хотиславського кар’єру".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук