Садовий обурився з приводу марафону у Варшаві

Організатори варшавського марафону «включили» Львів і Вільнюс до складу Польщі

СуспільствоТК, 19 жовтня 201524272

Міський голова Львова Андрій Садовий висловив обурення з приводу з приводу провокаційної карти, опублікованої на афішах традиційного варшавського марафону «Біг Незалежності», який має пройти у столиці Польщі 11 листопада. На цій карті територія Польщі є суттєво більшою і включає у себе частину України, Білорусі та Литви.

«Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами ІІІ Рейху включно з Вроцлавом та Щеціном? Чи може нам в підручниках з географії включати лемківські землі до Сяну? Організатори марафону у Варшаві поступили або немудро, або з чіткою провокативною метою. Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна. Дуже сподіваюсь, що на рівні МЗС буде хоч якась реакція», – заявив Андрій Садовий 19 жовтня.

Мер Львова також повідомив, що запросив для пояснень генконсула Польщі у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо «цього неподобства» і висловив жаль, що серед партнерів варшавського марафону, що рекламується під такою провокаційною картою є мерія Варшави, банк PKO B.P., який працює в Україні, і одне із найвпливовіших польських видань Gazeta Wyborcza.

Провокаційні афіші варшавського марафону викликали також обурення у багатьох користувачів соцмереж, на що організатори заявили, що дизайн афіші є «авторським проектом» і складається з двох різних карт Польщі, накладених одна на одну.

«Афіша 27-го «Бігу Незалежності» є авторським проектом, який показує дві окремі карти Польщі. Накладені одна на одну. Перша карта – це кордони у 1918 році після повернення Польщею Незалежності, а друга – це актуальна карті. Такий поділ підкреслює підпис 1918 – 2015», – йдеться на офіційні сторінці марафону у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук