Шацькі озера перевіряють

1 червня 20093900

Напередодні купального сезону співробітники Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Волинській області провели планові перевірки місць масового відпочинку людей на водних об’єктах Шацького району щодо їх готовності до початку купального сезону. Було перевірено 59 баз відпочинку в урочищі Гряда, 4 бази на озері Пісочне та 7 баз в селі Світязь. Водолази обласної пошуково-рятувальної служби обстежили дно акваторії на наявність небезпечних предметів. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба ГУМНС України у Волинській області.

Як повідомив начальник Державної інспекції ЦЗ та ТБ ГУ МНС України в області Руслан Яручик, за результатами перевірок вручено приписи про усунення порушень, виявлених під час перевірки, у яких запропоновані заходи щодо створення рятувальних постів, забезпечення їх необхідним рятувальним майном та документацією, проходження рятувальниками спеціальної підготовки, обстеження і очищення від сторонніх предметів дна акваторії, відведеного для купання людей, встановлення попереджувальних знаків, розміщення на видних місцях інформації щодо попередження нещасних випадків на воді, укладання договорів на обслуговування з державною аварійно-рятувальною службою на період масового відпочинку людей.

Окремо рятувальники перевірили оснащення наявних рятувальних постів. У зоні відпочинку урочища Гряда рятувальний пост обладнаний рятувальними кругами, жилетами, човнами, буями, є стенд з правилами надання допомоги потопаючим.

На жаль, цей пост дотепер єдиний на всю зону відпочинку. Згідно з Правилами охорони життя людей на водних об'єктах України, рятувальних постів на території пляжів Гряди, що довжиною сягає до двох кілометрів, повинно бути не менше п’яти, тобто, на кожні 300 метрів водної акваторії.

"На період купального сезону у 2009 році в місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах Шацького району планується функціонування 10 рятувальних постів з постійним чергуванням рятувальників. Це на 3 пости більше, аніж минулого сезону", - зауважив Руслан Яручик.

Під час перевірок представники МНС пропонували адміністрації баз пропозиції по створенню на їх пляжах рятувальних постів. Звісно, це питання сумління керівників та фінансів. Та все ж, на переконання рятувальників, гроші необхідно вкладати не тільки у покращення комфорту відпочиваючих, а й у їхню безпеку. Адже немає у людини нічого дорожчого за життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук