Штучний інтелект навчили обходити складні системи перевірки від спаму

СвітРоман Ганкевич, 30 жовтня 20173430
Програма змогла пройти тест сервісу reCAPTCHA в 66,6% випадків

У США створили програму штучного інтелекту, яка навчилася обходити CAPTCHA - популярний автоматизований тест для розрізнення комп'ютерів і людей та системи перевірки від спаму. Фахівці з американської компанії Vicarious створили мережу, яка змогла обійти текстову капчу різних сервісів з успіхом до 66,6%, пише Science Alert.

Цей вид нейромережі отримав назву «рекурсивна кортикальна мережа» (RCN). Вона імітує роботу візуальної кори мозку людини. «Використовуючи досвід нейрофізіології, ми створили нову модель комп'ютерного розпізнавання, яка розпізнає капчи краще, ніж це роблять глибинні нейромережі, і при цьому працює в 300 разів ефективніше», - заявив один з творців програми, нейрофізіолог Діліп Джордж.

Науковець пояснив, що інші системи штучного інтелекту вчаться завдяки «глибинному навчанню» (deep learning). Програмі багаторазово показують один і той же об'єкт, злегка видозмінюючи його. Такий метод навчання годиться для розпізнавання тексту на чистому аркуші паперу, але для проходження CAPTCHA він не підходить. А мережа RCN ділить надану їй картинку на два типи об'єктів - поверхні і контури. І виявляє букви саме по контурах, ігноруючи відволікаючі елементи фону.

Ця техніка дозволяє розпізнавати букви і цифри навіть тоді, коли вони розташовані дуже близько і перекривають частини один одного. Зокрема, програмою вдалося пройти тест сервісу reCAPTCHA в 66,6% випадків, а тест від PayPal в 57,1%.

«Наша програма може самостійно навчитися розпізнавати цифри та літери довільної форми, намальовані на капчі, вивчивши всього 260 прикладів», - заявив Діліп Джордж.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук