Телеканал «NewsOne» отримав попередження за трансляцію фейкових слухань з Конгресу США

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні в четвер, 21 грудня, застосувала санкцію «оголошення попередження» до телеканалу «NewsOne» за трансляцію сюжетів про нібито розгляд Комітетом із фінансових питань Конгресу США наявності корупції в Національному банку України.

В процесі моніторингу супутникового мовлення телеканалу за 25 вересня регулятор зафіксував трансляцію згаданих сюжетів тричі за вечір. Водночас у публікації американського інтернет-ресурсу The Weekly Standard від 29 вересня зазначається, що жодних слухань стосовно корупції в НБУ Конгрес США не проводив, хоча під час прямого включення з Вашингтона кореспондентка телеканалу NewsOne Дарія Заревна зазначила, що перебуває перед Капітолієм, де відбуватиметься засідання фінансового комітету Конгресу США з питання розслідування корупційних діянь Валерії Гонтаревої на посаді голови НБУ. Пряме включення титрувалося як «Ексклюзив».

Таким чином, перевірка встановило, що в ефірі «NewsOne» 25 вересня було поширено недостовірну інформацію, а тому порушено вимоги статті 59 закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якою телерадіоорганізації зобов'язані поширювати об'єктивну інформацію, повідомило агентство «Укрінформ.

В свою чергу телеканал себе винним не вважає. У поясненні керівництва «NewsOne», яке надійшло в Нацраду, зазначено, що 25 вересня знімальна група телеканалу перебувала у Вашингтоні, де «висвітлювала подію, пов'язану з обговоренням народним депутатом Сергієм Тарутою з діючими і колишніми можновладними особами Сполучених Штатів, як це було проанонсовано самим нардепом». У ній також наголошується, що дослівне цитування заяв народних депутатів України не є порушенням.

Нагадаємо, «слухання» і справді проходили в будівлі Конгресу, однак це відбувалося в напівпідвальному приміщенні, яке орендував один з лобістів. До того ж, жоден чинний конгресмен на ньому присутній не був.

Зазначимо, телеканал «NewsOne», власником якого є нардеп Євген Мураєв, раніше поширив фейкову новину про арешт у Польщі мера Львова Андрія Садового.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук