Нацрада перевірить телеканал NewsOne через фейковий сюжет про НБУ

СуспільствоРоман Ганкевич, 17 листопада 20172290
Нацрада перевірить телеканал NewsOne через фейковий сюжет про НБУ
фото NewsOne
Телеканалу «NEWSONE» призначено позапланову перевірку

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne через показ ним фейкового сюжету про слухання комітету з фінансових питань Конгресу США щодо корупції в Національному банку України. Про це йдеться на сайті інформаційного регулятора.

Як зазначається, 29 вересня американський інтернет-ресурс The Weekly Standard опублікував статтю про те, що жодних слухань щодо корупції в НБУ у Конгресі США не відбувалося. Нацрада звернулася до Незалежної медійної ради, яка зробила висновок про допущення NewsOne «порушень стандартів точності, достовірності та збалансованості подання інформації і свідоме введення в оману глядачів».

«Після того, як Національна рада детально вивчить це питання, буде ухвалено відповідне рішення», – зазначили прес-служба.

Фото: Скріншот репортажу NewsONE від 25 вересня.

Нагадаємо, 25 вересня 2017 року телеканал NewsOne виконав пряме включення з-під будівлі Капітолію, у якій засідає Конгрес США. Сюжет анонсувався таким чином: «Комітет з фінансових питань США розглядатиме проблему корупції в НБУ». У рамках сюжету було сказано, що участь у засіданні взяли народний депутат України Сергій Тарута та колишній співробітник НБУ Олександр Завадецький.

Водночас за декілька днів вийшла публікація на сайті видання The Weekly Standard. Із неї слідувало, що насправді цей захід лише відбувався у приміщенні Конгресу США і не мав жодного стосунку до засідань комітету з фінансових питань Конгресу США. На «засіданні» не був присутнім жоден нинішній конгресмен, приміщення, в якому воно відбувалося, було напівпідвальним; натомість для надання легітимності там були колишній конгресмен, нині зареєстрований як лобіст, Конні Мак IV, а також колишній голова ЦРУ Джеймс Вулсі.

Незалежна медійна рада розглянула цей сюжет NewsOne і 6 листопада дійшла висновку про порушення стандартів точності, достовірності та збалансованості подання інформації, відображених у статті 59 закону «Про телебачення і радіомовлення», а також у редакційному статуті телеканалу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук