У березні львівська мерія оголосить новий конкурс автобусних перевізників

Попередній конкурс так і не вдалося провести через судові тяганини

ЛМР планує збілшувати кількість комунальних автобусів

Львівська мерія планує в березні оголосити конкурс на обслуговування 54 міських автобусних маршрутів. Про це під час брифінгу 12 лютого повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Садовий зазначив, що єдиний варіант покращення якості роботи громадського транспорту – збільшення кількості комунальних автобусів.

«Важливою є економіка. На сьогодні ціна проїзду є нерентабельна для перевізників. Іншого варіанту, як максимально перебирати вплив за містом, я не бачу. І автобуси нові, які місто купило, сьогодні улюблені. Ми будемо проводити конкурс на усі маршрути, але є одна проблема – нема інших охочих брати участь у конкурсі. Я би дуже хотів, щоб, можливо, з інших міст хтось приїжджав, але цього нема. Ми у такій ситуації, що іншого варіанту, крім нарощення власних потужностей, у нас нема», – сказав він.

Мер нагадав, що цьогоріч місто планує придбати 100 нових автобусів, а також вживані трамваї та нові тролейбуси. «Це змінить ситуацію. Наступного року ще такий самий об’єм. Так ми зможемо перебрати на місто вплив на цей процес. Бо коли це наше комунальне підприємство, ти на нього впливаєш. А приватник їздить погано, але нема інших охочих приходити. Це найбільша проблема», – зазначив Садовий.

Міський голова також наголосив, що мерія планує запровадити штрафи для перевізників, але «вони корисні тоді, коли є ким замінити перевізника».

«Ми будемо робити все можливе, щоб були і штрафи, і нові автобуси, але це буде з нового конкурсу, який ми найближчим часом будемо оголошувати, десь у березні», – додав він.

Нагадаємо, що протягом року у Львові не вдавалось провести конкурс перевізників через низку судових позовів. Одна з основних заборон, яка стояла на заваді конкурсу, – рішення Дніпропетровського окружного адмінсуду за позовом ПП «Матеріал-Сервіс» з міста Кам’янського, яке нібито не змогло взяти участь у конкурсі. Цим рішенням суд на час розгляду справи по суті заборонив проводити засідання конкурсного комітету і визначати переможців. Однак у грудні 2017 року суд скасував заборону, тож тепер мерія може оголосити новий конкурс.

Оголошений у січні 2017 року конкурс не поновлюватимуть, оскільки він також був скасований у судах. Якщо минулого року на конкурс мерія виставляла 46 маршрутів, то цьогоріч їх буде вже 54, оскільки поки тривали суди, завершились договори з перевізниками на ще кілька маршрутів.

Зараз усі перевізники – комунальне АТП-1 та приватні «Міра і К», АТП-14630, «Фіакр-Львів» і «Успіх БМ» – працюють з укладеними на початку січня тимчасовими договорами.

2 лютого виконавчий виконавчий комітет Львівської міськради затвердив новий типовий договір, який укладатимуть з перевізниками після конкурсу. Новий договір передбачає «звичайний» режим роботи автобусів, штрафи за невиїзд автобусів на маршрути та зобов'язання перевізників купувати нові автобуси й ремонтувати старі.

Разом з тим, рахунки та автобуси комунального перевізника АТП-1 арештовані через борги за придбані автобуси ЛАЗ. Через це львівська мерія вирішила створити другого комунального перевізника АТП-2, однак це рішення ще мають підтримати депутати ЛМР. Яке з комунальних АТП братиме участь у конкурсі, наразі не відомо.

Сам же конкурс, найімовірніше, відбудеться за новими правилами, які днями затвердив Кабмін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук