У Греції стартував референдум про угоду з кредиторами

СвітРоман Ганкевич, 5 липня 20151500
У Греції стартував референдум про угоду з кредиторами
фото Yahoo! News
У Греції стартував референдум про угоду з кредиторами

У неділю, 5 липня, о 07:00 ранку за місцевим часом (який збігається з київським) почалося голосування на референдумі за умовами угоди з кредиторами.

За даними міністерства внутрішніх справ і адміністративної реформи Греції, право взяти участь у референдумі мають близько 8,5 млн громадян країни, передає «Інтерфакс-Україна».

Референдум буде визнаний дійсним, якщо в ньому візьмуть участь не менше 40% зареєстрованих виборців.

На референдумі грецький народ повинен вирішити, чи приймати уряду або відхилити проект угоди, представлений Європейською комісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом.

Людям попередньо було запропоновано вивчити багатосторінковий документ кредиторів, який складається з двох частин - «Реформи для завершення поточної програми» і «Попередній аналіз стійкості боргу».

У виборчому бюлетені тепер пропонується проголосувати «за» або «проти» пропозиції кредиторів, причому відповідь «проти» у бюлетені стоїть на першому місці.

Для полегшення пересування виборців в день референдуму уряд зробив безкоштовними поїздки на афінському міському транспорті та скасував плату за проїзд на швидкісних автомагістралях, які ведуть до Афін, а також на ряді інших доріг у країні.

Нагадаємо, за останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ.

Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилася на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).

У п'ятницю, 3 липня, Європейський фонд фінансової стабільності офіційно оголосив Грецію банкрутом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук