У Львові триває Парламентська асамблея України та Польщі

У Львові триває Парламентська асамблея України та Польщі
У Дзеркальній залі Львівського національного університету ім. Івана франка

Сьогодні, 3 грудня, у Львові триває дев’ята сесія Парламентської асамблеї України та Республіки Польщі. Члени Асамблеї побували з візитом у Військовому госпіталі, вшанували борців за незалежність України на Личакові. Пізніше у Дзеркальній залі Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулось урочисте відкриття Асамблеї. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Однією з тем Асамблеї є питання поваги до людей та дотримання людсьокї гідності на кордоні.

«Вчора Львів приймав Президента Коморовського. Під час спілкування він просив передати прохання, щоб на кордоні людина почувала себе гідною. Часто перетин кордону це – акт приниження, коли є черги, неповага, – зазначив під час відкриття Асамблеї міський голова Львова Андрій Садовий. – Два роки тому Україна стояла на межі – бути чи не бути. Ми потрапили під атаку російської агресії. […] Між нами (Україною та Польщею – ред.) є дуже велика різниця. Ви маєте з Росією кілька сотень кілометрів кордону, а ми – декілька тисяч кілометрів. З цим треба жити. Вірю, що ця дискусія дасть відповіді на ці питання».

Міський голова Львова Андрій Садовий

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник подякував гостям з Польщі за те, що 25 років тому, коли Україна проголосила Незалежність, саме Польща першою офіційно визнала цей акт.

«Це – символічний знак того, що історія теперішнього і майбутнього України та Польщі має будуватись на європейських цінностях і взаємоповазі. Щоб бути разом, треба в собі бачити іншого, цінності іншого повинні бути прийнятні для того, щоб їх поважати, а не ігнорувати. Найкраща толеранція виникає тоді, коли є спілкування і співпраця», – розповів Володимир Мельник.

Ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник

Ще одна тема Асамблеї – окупація Криму та війна на Дондбасі. Предаставники України та Польщі поговорять про те, як протистояти зовнішнім загрозам. На думку співголови Асамблеї, заступниці голови Верховної Ради України Оксани Сироїд, Україна та Польща мають тісно співпрацювати задля безпеки обох країн.

«Ми маємо таку ситуацію, що світ готовий визнавати і приймати лише те, проти чого не заперечує Росія. Це – страшні для нас факти. Ми мусимо розуміти причини такого становища і шукати на них відповіді. Я маю переконання, що саме співпраця України та Польщі може допомогти у пошуку таких відповідей. Без України та Польщі знайти ці відповіді буде не можливо, це пов’язано з історією, з геополітичним становищем, з тих кордонів, які ми маємо. Ми відчуваємо велику підтримку Польщі, зокрема, підтримку парламентарів», – зазначила Оксана Сироїд.

Співголова Парламентської Асамблеї, заступниця голови ВРУ Оксана Сироїд

Як повідомляв ZAXID.NET, Україна і Польща ініціювали створення інституту добросусідства.

Фото Мирослава Пархомика.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук