У Польщі планують демонтувати 500 радянських пам’ятників

СвітЮлія Поліковська, 31 березня 20163540
У Польщі планують демонтувати 500 радянських пам’ятників
Пам’ятник вдячності радянській армії у Щецині

Польський Інститут національної пам’яті найближчим часом представить на розгляд місцевим органам влади проект щодо демонтажу понад 500 пам’ятників «вдячності» Радянському Союзу, які ще залишилися на теренах країни. Про це повідомив польський портал onet.pl.

«Збереження цих пам’яток є наслідком незавершення в Польщі перетворень початку 90-х років. Це була фатальна помилка, яка вже багато років дає пальне, яке використовується для пропаганди і провокації, націлених проти нашої батьківщини», – зазначив президент ІНП Лукаш Камінський.

За його словами, йдеться про більш ніж 500 пам’ятників «вдячності» Радянському Союзу. Значною мірою вони були побудовані Червоною Армією і не є виразом дій поляків.

«Ми зараз перераховуємо місця, в яких ще знаходяться радянські пам’ятники. До червня ми запропонуємо акцію, яка буде стимулювати місцеві органи влади позбутися радянських пам’ятників ще до того, як виникне відповідний закон», – зазначив президент ІНП.

Камінський запевнив, що плани IПН стосуються лише пам’ятників у місцях публічних. При цьому польська держава надалі буде охороняти кладовища, на яких поховані солдати Червоної Армії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук