У Польщі помер один із засновників профспілки «Солідарність»

Дисидент Кароль Модзелевський був автором назви цього антикомуністичного руху

СвітКатерина Чурилова, 29 квітня 20196890
Кароль Модзелевський у квітні 2018 року

Один із засновників польської профспілки «Солідарність», дисидент Кароль Модзелевський помер у Варшаві на 82 році життя. Про це повідомила «Газета Виборча».

Модзелевський народився в Москві 1937 року, його батько був репресований. Згодом його усиновив видатний діяч польської компартії, майбутній міністр закордонних справ ПНР Зигмунт Модзелевський.

Навчався у Варшавському університеті, в березні 1968 року був одним з ініціаторів студентських протестів в Польщі. У 1980 році приєднався до страйкового руху, був автором назви, одним з ідеологів і творців профспілки «Солідарність».

Модзелевський займався наукового діяльністю і був видатним медієвістом, спеціалізувався на ранньому середньовіччі. За часів комуністичного правління він провів в'язницях вісім з половиною років — його звинувачували в участі в масових заворушеннях і спробі повалення політичного устрою.

У період трансформації політичної системи був обраний сенатором та став членом Польської академії наук. Опісля, всередині 90-х років, переконаний соціаліст Модзелевський відійшов від політики і зосередився на науковій роботі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук