У Польщі створять профспілку українських працівників

СвітВолодимир Пиріг, 21 травня 20163590

В польському місті Катовіце відбулися установчі збори Профспілки українських працівників. Незабаром документи про її створення передадуть на реєстрацію.

Офіс об’єднання буде знаходитися у Варшаві, передає Польське радіо.

Директор міжнародного відділу Загальнопольського альянсу профспілок Пьотр Островський зазначив, що створення нової організації є спільною ініціативою українців, які нарікають на різні форми дискримінації при працевлаштуванні у Польщі, та Загальнопольського альянсу профспілок, який прагне допомогти їм боротися за свої права.

«Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, а й їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають, до кого звернутися за допомогою», – наголосив директор і додав, що інколи українці навіть стають жертвами торгівлі людьми.

Організатори розраховують, що нова профспілка сприятиме забезпеченню українським працівникам умов, передбачених Міжнародною організацією праці, і надасть гарантію забезпечення українцям мінімальних стандартів праці, прийнятих у Польщі.

25 березня керівник Загальнопольського альянсу профспілок Ян Гуз та голова всеукраїнського товариства «Україна-Польща», професор, доктор економічних наук Юрій Карягін підписали у Києві протокол про співпрацю. Таким чином обидві структури взяли на себе зобов’язання поліпшити умови праці й добиватися підвищення зарплат громадянам України в Польщі.

Загалом у Польщі працює близько 1 млн українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук