Угорщина висунула вимоги щодо мовного питання до нової української влади

Голова МЗС Угорщини знову заявив, що вони розблокують зближення України з НАТО у разі зміни законів про мову та освіту

Угорщина висунула вимоги щодо мовного питання до нової української влади
фото PestiSrácok
Петер Сійярто стверджує, що для його країни «Зеленський – нова надія»

Угорщина не блокуватиме інтеграцію України в НАТО лише тоді, коли українська влада внесе поправки до законів про мову та освіту. Як заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю «Радіо Свобода», вони очікують поправок, «які відновлять права угорців».

«Якщо мова про освіту – то угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість навчатися рідною мовою до моменту, поки освітній закон не ухвалили. Тому ми щонайменше очікуємо поправки, яка відновить права угорців, які вони вже мали. Щодо мовного закону – то він практично вбиває шанси використовувати угорську у держуправлінні, культурі, медіа. Таким чином поправка, яка дасть можливість угорцям використовувати свою рідну мову у цих галузях, нас повністю задовольнить», – сказав він.

Голова МЗС додав, що Угорщина пов'язує великі надії щодо вирішення цих питань з президентом України Володимиром Зеленським та звинуватив п'ятого главу держави Петра Порошенка в антиугорській політиці.

«Хочу вам відверто сказати, ми бачимо нового президента України як нову надію. Маю бути із вами чесним, ми відчували, що колишній президент України Петро Порошенко проводить антиугорську політику. Я не знаю, чи було це спеціально, чи з якихось інших причин сталося... Але без сумнівів – підсумком всіх його рішень стала чітка політика проти Угорщини», – додав Сійярто.

Нагадаємо, взаємини між державами зіпсувалися після ухвалення у вересні 2017 року українського закону про освіту, який, на думку Угорщини, обмежує права українських угорців, що живуть на Закарпатті (закон передбачає, серед іншого, ширше впровадженням української державної мови, зокрема у навчальних закладах національних меншин​).

Під час цього тривалого конфлікту між Угорщиною та Україною сталось взаємне висилання консулів та блокування Угорщиною діалогу України і НАТО.

У травні 2019-го міністерство закордонних справ Угорщини оприлюднило заяву щодо підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про функціонування української мови як державної». Угорські дипломати назвали закон таким, що «відповідає духові Петра Порошенка», і висловили сподівання, що із новообраним президентом Володимиром Зеленським зможуть вирішитися «проблемні питання» щодо угорської нацменшини в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук