Українська молодь відновить цвинтар у Польщі під час «Вирію-2013»

Оксана Панчишин, 7 серпня 20136936
Українська молодь відновить цвинтар у Польщі під час «Вирію-2013»
фото zaxid.net
«Вирій»

7 серпня розпочався VI Міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція «Вирій-2013». Протягом наступних двох тижнів 40 молодих людей з різних куточків України та діаспори відновлять українські цвинтарі у Польщі та здійснять мандрівку теренами Закерзоння, повідомили організатори.

Табір-експедиція взяла старт у Львові з відвідин могили Богдана-Ігоря Антонича на Янівському цвинтарі та Музею-садиби родини Антоничів у с.Бортятин. Незадовго після перетину кордону, першою зупинкою у Польщі була могила-пантеон Михайла Вербицького у с.Млини, де вирійчани віддали шану авторові музики національного гімну України, повідомили організатори.

Далі учасники «Вирію-2013» мають провести завершальні відновлювальні роботи на українському цвинтарі у с.Любича Князі (історична назва Князі) та с.Подемщина. Окрім цього, буде проведено заходи з відновлення греко-католицької церкви у Князях.

У завершальній частині «Вирію-2013» учасники експедиції зможуть ознайомитись з історією та культурою Закерзоння, що в результаті депортацій українського населення 1944-1951 років залишилось наодинці із часом та забуттям.

У межах мандрівної частини учасники табору відвідають українські етнографічні землі Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Західної Бойківщини.

Нагадаємо, «Вирій» – міжнародна науково-пошукова та освітня експедиція, основним завданням якої є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури на етнічних українських землях поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року «Вирій» став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору.

На сьогодні в межах табору відновлено український цвинтар у с.Жуків і с.Воля Висоцька та розпочато роботи на цвинтарях у с.Подемщина та с.Князі.

Організаторами «Вирію» є Фундація громадських ініціатив «Вирій», яка об’єднує активістів громадських молодіжних організацій та студентів-реставраторів з НУ «Львівська політехніка».

Серед партнерів – Пласт-НСОУ, ЛММГО «Пластове товариство «Ватага Бурлаків», ЛОО «Лемківщина», ЛОМГО «Молода Лемківщина», ОУМ Спадщина, ГО «Закерзоння» (Канада), Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Ryba Wasyl 8 серпня 2013, 22:51

  на стрічці новин щось багато писати не варта. ХУЗетови скажу лиш -читай Длуґоша про Краків і історію Велико Моравскої держави, до якої Краківске князство було приєднано і охрещено у 885р!!! Вони були хорватами, і вірними Рускої Церкви. І не поляки були сильні, а німці, які використовували ляхів, аби загарбати інші наші землі: лютичів, поморів, сербів-лужиців, сілезців,, а тепер настала черга онімечити і ляхів. Так все є з зрадниками !!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Київ 8 серпня 2013, 09:12

  Рано чи пізно етнічні українські землі Закерзоння увійдут в склад Української Держави!
  Адже території які віками належали українцям-русинам, яких польські окупанти насильно виселили в 1944-1952р.р., по своєму етнічному складу були заселенні більше 80% українцями. Решта польськими колоністами- "osadnikami" та євреями.
  А акція української молоді гідна наслідування. Необхідно показувати молодим українцям землі їхніх батьків, зруйновані польськими вандалами церкви та цвинтарі, могили українців, які загинули від польських банд АК.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • lemingofag 8 серпня 2013, 01:16

  Бог з брехунами? Краків ніколи не належав русинам, звідки таке взяли? про "Русь до Вісли й Сілезії" мова може бути у ваших мареннях. почитатйте шо пише Нестор - "Русь напала на ляхів і забрала в них міста", в цьому числі Перемишль.
  Галич перейшов до Польщі за договором поміж Казиміром Великим і князем Тройденовичем, польському королю протиставляся руські князі шо кликали на допомогу литовців та угорців, які зазіхали на ці землі.
  землі на захів від Сяну до 1772 ніколи не називалися Галичиною!
  бачу що словом "фашизм" маніпулюєте не гірше від Колисниченка. відколи пам"ять про спадщину історичних земель це фашизм?
  українці часто плачуть як то їх убивали німці та москалі. ви показали справжнє ставлення українців - підлабузників імперій що нищили Польщу.
  "Закерзоння" не було суто українською територією, таки більшість складали там поляки, додаймо євреїв та інших.
  "навести порядок"? повірте мені, що польська держава і польські активісти краще піклуються про укр спадщину ніж укр влада та нинішні жителі по ваш бік кордону про польські пвм"ятки.
  про сам Вирій - гарна ідея, гарні вчинки! зруйнувані костели та масові поховання жертв УПА чекають на свлю чергу.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук