Верховна Рада ухвалила два закони про захист прав переселенців

Зокрема, внутрішньо переміщеним особам дозволили не вказувати місце перебування, коли вони стають на облік

Верховна Рада скасувала необхідність вказувати відомості про місце перебування особи в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). За ухвалення законопроекту №4022а в цілому проголосував 281 депутат, передають «Українські Новини».

Відповідні зміни були внесені в закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

«Потрібно зараз від Державної міграційної служби, щоб вимушені переселенці до них приходили і ставили цей штамп, і тільки після цього вони могли бути взяті на облік», – зазначив в ході обговорення законопроекту голова комітету питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.

Також народні депутати ухвалили законопроект №2481, що гарантує переселенцям право на оплату вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місцях компактного поселення ВПО (гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, готелі) за тарифами, встановленими на такі послуги і товари для населення.

При цьому власники місць проживання переселенців зобов’язані забезпечити встановлення лічильників для обліку спожитих комунальних послуг.

У нормативному акті також вказується, що адресою фактичного проживання ВПО може бути адреса відповідного місця компактного поселення таких осіб.

До слова, у Львові близько півсотні переселенців провели у суботу, 18 березня, флешмоб на захист їх політичних прав, а саме: права голосувати на виборах до Верховної Ради та місцевих виборах. У заході взяли участь представники низки громадських організацій: громадської ініціативи «Крим SOS», благодійного фонду «Хайтарма», Асоціації комбатантів, благодійного фонду «Все заради дітей», ГО «Україна - шлях єдності», ГО «Вітер зі Сходу» та інших об’єднань.

За словами учасників акції, у парламенті зареєстровані три законопроекти з метою надати право внутрішньо переміщеним особам голосувати на виборах. Вони хочуть, щоб врешті законодавча ініціатива була реалізована так, аби уникнути будь-яких спекуляцій на виборах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук