Вирватись на лижі
Суспільство

Вирватись на лижі

Інтерактивна мапа гірськолижних трас в межах 150 км від Львова

Назарій Тузяк, 19 січня 2016 12072 5
фото Tim Smits

ZAXID.NET вирішив підштовхнути читачів до активного відпочинку. Ми підготували путівник основними гірськолижними курортами Львівської області.

Тут є більше 60 трас, до найдальшої з яких можна доїхати за дві години, - ціни, черги, веб-камери й деякі інші речі, які допоможуть підібрати собі гору для катання.

Не обов'язково їхати далеко - кілька хороших спусків можна знайти у межах 30 хв. їзди від центру міста. Для того, аби ви могли спланувати маршрут, ми підготували карту з ключовою інформацією по кожній із гірськолижних баз.

***

Майдан

Найближча до міста гірськолижна база є у селі Майдан - всього 30 км від Львова. Втім, тут є лише одна траса на 680 м і один крісельний підйомник.

Денний абонемент на «Чарівних озерах» коштує 250 грн (у вихідні 330 грн). Прокат спорядження обійдеться у 100 грн. Також тут є лижна школа, година занять в якій для одного обійдеться у 360 грн, а для групи з 4-5 осіб - 160 грн.

Відстань: 31 км. Сайт: charivniozera.com.ua. Веб-камера: тут.

Поляна

Ще одна гірськолижна траса, до якої можна доїхати за 30 хв, є у селі Поляна.

Втім, у «Казковій поляні» мінімальна інфраструктура (кафе, медпункт, туалет). Тут є три траси – одна навчальна, одна для сноутюбінгу і лижна на 850 м. Цей варіант найкращий для новачків або тих, хто лише навчається кататися на лижах.

Працює один бугельний підйомник на 700 м та один бебі-ліфт. Черга на підйом проходить до 5 хв. Абонемент на 25 спусків коштує 340 грн у будні та 420 грн у вихідні. Є прокат лиж (100 грн за день, у вихідні – 120 грн).

Втім, на відміну від більшості гірськолижних курортів, тут є можливість покататися ввечері - до 21:00.

Відстань: 32 км. Сайт: kazkovapolyana.com.ua. Веб-камера: немає.

Борислав

Курорт «Буковиця» у Бориславі відкрився зовсім нещодавно – на початку січня. Тут є три траси для новачків, дві - для досвідчених лижників та одна для експертів. Основний схил має довжину 1050 м, є також менший на 250 м.

У «Буковиці» є два бугельні підйомники і один мультиліфт. Вартість за один підйом - 10-20 грн. Прокат одного комплекту спорядження коштує 100 грн. Одна година занять з інструктором обійдеться у 270 грн (для великої групи осіб - 170 грн).

Відстань: 96 км. Сайт: bukovytsia.com.ua. Веб-камера: тут.

Сколе

Ще один, однак невеликий, спуск є в самому Сколе. На горі Житня облаштована траса довжиною 300 м, яка підходить виключно початківцям. Тут працює один бугельний підйомник.

Відстань: 110 км. Сайт: немає. Веб-камера: немає.

Розлуч

Село Розлуч стало курортом ще за часів Австро-Угорщини. Тепер тут є відпочинковий компекс «Бойківський двір», поблизу якого й прокладена одна траса для початківців довжиною 700 м.

Працює один бугельний підйомник (на 450 м). Черги на підйом невеликі – до 5 хв. Вартість одного підйому – 8 грн. Прокат лиж/сноуборду обійдеться в 50 грн за день. У селі також є джерела мінеральної води, а на базі відпочинку ще й льодова ковзанка.

Відстань: 124 км. Сайт: boikivski-dvir.com.ua. Веб-камера: немає.

«Орявчик-Звенів»

За 135 км від Львова на території заповідника «Сколівські Бескиди» є гірськолижний курорт «Орявчик-Звенів». Тут є два комплекси відпочинку – «Звенів» та, відповідно, «Орявчик».

В «Орявчику» є дві траси для початківців та дітей, кожна довжиною по 450 м. Тут діє один бугельний підйомник.

На курорті «Звенів» спуски складніші. Усього тут чотири траси довжиною від 400 до 1400 м і два бугельних підйомники.

Тривалість черги на підйомники не перевищує 15 хв. Ціна за один підйом – 13-15 грн. Прокат спорядження обійдеться у 80-100 грн за день. Ще на «Звеневі» є траса для сноутюбінга.

Відстань: 131 км. Сайт: zveniv.com.ua. Веб-камера: тут.

Славське

Один із найпопулярніших гірськолижних курортів Львівщини. Три години дороги – і ви отримуєте доступ до 19 трас різного рівня складності. Основні спуски пролягають по горах Тростян, Погар, Кремінь та Менчіл.

Гора Тростян – один із найбільш відомих гірськолижних комплексів – розташована у 2 км від центру Славська. На ній є 11 трас для лижників будь-якого рівня підготовки. На Тростяні часто відбуваються всеукраїнські змагання з гірськолижного спорту і тренування національної збірної. Довжина трас – від 1,5 до 2 км.

Також тут є пологі спуски, на яких можна навчитися кататися на лижах. На Тростяні є вісім підйомників (один однокрісельний і сім бугельних), черга на які у будні триває до 10 хв, а у вихідні – до 20 хв. Денний абонемент на крісельний підйомник коштує 140 грн, а на бугельні – 250-300 грн.

На горі Погар (1 км від центру Славська) є лише одна траса, на якій часто проводять змагання зі слалому. Тут є два бугельні і один крісельний підйомники.

Найпологіші спуски у Славському розташовані на горі Кремінь (1,5 км від центру Славська), по якій прокладено три траси для новачків, любителів та дітей. Також тут є два бугельні підйомники. Неподалік Славського у селі Грабовець також є гора Менчіл (урочище Варшава), на якій є чотири траси для досвідчених лижників і два бугельні підйомники.

Черги на більшість підйомників у Славському у будні тривають до 15 хв, а у вихідні – до 40 хв. Прокат лиж/сноуборду обійдеться у 60-70 грн за добу.

Відстань: 136 км. Сайт: slavsko.info. Веб-камера: тут.

«Тисовець»

У трьох кілометрах від Звенева є ще один гірськолижний курорт – база «Тисовець».

Загалом тут 9 трас, дві з яких розраховані для бігових лиж (на 5 і на 10 км) і по одній для біатлону та сноутюбінгу. Однак у цьому сезоні покататися можна лише на трьох лижних - для інших бракує снігу. Із шести підйомників на базі поки працює лише один на 350 м (хоча раніше тут працювали три бугельні, два крісельні і один окремий для сноутюбінгу).

Черга на підйом тут не перевищує 10 хв. Абонемент на один день у будні коштує 120 грн, а у вихідні – 150 грн. Прокат спорядження обійдеться у 70 грн. Є можливість позайматися з інструктором (від 100 грн за годину).

Тисовець: 138 км. Сайт: tysovets.ist.ua. Веб-камера: немає.

«Плай»

Значно більше можливостей для лижників є за 26 км від Сколе - у гірськолижному комплексі «Плай» біля села Плав'є. Тут є шість довгих трас (до 1200 м) різних рівнів складності, один навчальний спуск та ще один для дітей довжиною у 350 м.

Є два чотиримісні крісельні підйомники, один бебі-ліфт та один бугельний. Черга на пійдом проходить до 5 хв. Денний абонемент коштує 500-600 грн.

Прокат спорядження – 150 грн за день. Для осніження трас є снігові гармати, для підготовки спусків також використовують професійні ратраки.

Відстань: 139 км. Сайт: play-karpaty.com. Веб-камера: тут.

Волосянка («Захар Беркут»)

За шість кілометрів від Славського поблизу села Волосянка розташована гора Високий Верх.

На ній прокладено дев'ять трас для лижників. Тут працюють два бугельні та один однокрісельний підйомники, а також є мультиліфт для дітей та початківців.

Денний абонемент для дорослого коштує 300 грн, для дитини – 160 грн. Прокат спорядження обійдеться у 60-70 грн. Є можливість позайматися з інструктором.

Відстань: 144 км. Сайт: zaharberkut.net. Веб-камера: тут.

Фото: slavske_pogar (Instagram), Alex Pazhyn, відпочинковий комплекс «Звенів», lena_motiyko (Instagram), гірськолижний комплекс «Плай», Лижний комплекс «Казкова поляна», база відпочинку «Чарівні озера», Marta Kocherzhat.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук