З Австрії до українського кордону хочуть прокласти широку залізничну колію

СвітКатерина Чурилова, 26 серпня 2017371415
Словацька залізниця

В Австрії представлено техніко-економічне обґрунтування будівництва залізниці від Кошице до Відня з шириною колії 1520 мм. Про це повідомляє ЦТС.

ТЕО було підготовлено аудиторською компанією Deloitte, яка оцінила вартість проекту в 6,5 млрд євро.

Майбутня магістраль буде одноколійною, її протяжність становитиме 400 км. Австрії будівництво 30 км залізниці на своїй території обійдеться в 85 млн євро, ще 850 млн євро доведеться витратити на спорудження контейнерного терміналу.

Крім того, 1 млрд євро буде направлено на оновлення діючих ділянок залізниці.

Згідно ТЕО, роботи планується почати у 2023 році. Перший етап проекту буде завершено до 2033 року. У повному обсязі магістраль буде введена в експлутацію у 2050 році.

Пропускна здатність дороги оцінюється в 20 тис. поїздів на рік, що складатимуться з 67 вагонів. Це забезпечить вантажопотік в 16-24 млн тонн на рік.

В Австрії вважають, що цей проект стане стимулом для розвитку економіки.

Водночас, австрійські видання відзначають, що проект прохолодно сприймається Словаччиною. Нині вантажі, що їдуть до Європи, перевантажуються на словацьких терміналах, розташованих поблизу кордону з Україною.

Якщо залізниця Кошице-Відень буде побудована, необхідність перевантаження відпаде, оскільки перевантажувальним центром стане Відень.

Ідея будівництва широкої колії Кошице-Відень належить РЖД. Російська компанія вперше запропонувала її ще у 2006 році. У 2009 році залізничні компанії Росії, України, Словаччини та Австрії створили спільне підприємство Breitspu Planungsgesellschaft mbH для реалізації цього проекту.

Зазначимо, що словацький Кошице з’єднується широкою колією (1520 мм) з українським Ужгородом.

Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця працює над питанням запуску прямого залізничного пасажирського сполучення між цими містами.

До слова, найпоширенішою у світі шириною колії є 1435 мм (4 фути та 8,5 дюймів). Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм, тому для проїзду потягів у західному напрямку на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією побудовані близько 15 стикувальних вузлів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук