Заступника керівника Генштабу призначили керувати університетом

Сьогодні, 21 травня, міністр оборони України Степан Полторак представив на посаді виконувача обов’язків начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-полковника Геннадія Воробйова.

«Сьогодні я прибув в найкращий навчальний заклад Міністерства оборони з двох причин. Перша – звичайно, привітати вас з Днем науки. І дуже важлива, на мою думку, (причина),) – рішення щодо призначення першого заступника начальника Генерального штабу генерал-полковника Воробйова Геннадія Петровича виконувачем обов’язків начальника Національного університету оборони ім. І. Черняховського», – повідомив Полторак під час урочистого представлення особовому складу нового керівника військового навчального закладу на Солом’янській площі в Києві, інформує «Інтерфакс -Україна.

За його словами, Воробйов має досвід управління, досвід ведення бойових дій, проведення антитерористичної операції. «Він чітко знає, яким повинен бути офіцер оперативно-тактичного рівня і офіцер оперативно-стратегічного рівня», – зазначив Полторак.

Міністр повідомив, що перед Воробйовим на новій посаді стоять складні завдання: «По-перше, треба оновити професорсько-викладацький склад. Я не сприймаю викладача, який жодного дня не проходив службу в підрозділах Збройних сил України, який сам ніколи практично не приймав рішення, який сам не забезпечував виконання завдання, і який сам не брав участі в бойових діях… Друге завдання — треба переглянути всі програми навчання... Вони повинні бути адаптовані до тих вимог і викликів, які сьогодні стоять перед нашими ЗСУ, виходячи, зокрема, з тих програм, які вже прийняті, виходячи з Стратегічного оборонного бюлетеня, який був вчора прийнятий на РНБО. Одна зі стратегічних цілей – це професіоналізація ЗСУ… Третє завдання, яке стоїть перед Геннадієм Петровичем, — це... що наука, зокрема, і військова наука, повинна бути абсолютно адаптована до практичних дій. Вона повинна бути спрямована на поліпшення виконання завдань ЗСУ.. і над цим треба працювати», – сказав Полторак.

У свою чергу, нардеп і координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук різко розкритикував таке рішення Міноборони і назвав його «повним провалом» .

«Я не знаю особисто генерала Воробйова і ніколи з ним не спілкувався, але за останніх 2 роки ми – група ІО – накопичили достатньо інформації про його діяльність. Скажу коротко: НУО виграв, Генштаб програв. Для “мирної” країни таке призначення було б найпотужнішим плюсом. Для України, яка нині протистоїть агресії РФ – це повний провал. Сьогодні такі генерали нам потрібні на війні, як повітря. Це повітря ми втратили. І це – далеко не вина Полторака, який рятує ситуацію, як може. Всі питання до керівництва ГШ», – заявив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук