Знищення українських пам’ятників у Польщі має проросійський слід, – представник діаспори

Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима

Знищення українських місць пам’яті на півдні Польщі має провокаційний характер і має на меті внести напругу в українсько-польські відносини. У цих діях видно проросійський слід. Про це під час засідання комісії з питань національних та етнічних меншин Сейму Польщі заявив голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима, повідомив «Укрінформ».

«Є ознаки, які вказують на провокаційний характер дій, оскільки вони максимально публікуються проросійськими сепаратистами і російськими сайтами… Знищення кожного пам’ятника супроводжувалося відеозаписом, який відразу з’являвся на сайті донецьких сепаратистів Novorossia Today, польську версію якої веде громадянин Польщі Давід Гудзєц», – сказав Тима.

За його словами, у руйнуванні українських пам’ятників в Польщі з 2014 року спостерігається нове явище: з’являються елементи, пов’язані з війною на сході України.

Він додав, що ці руйнування мають ознаки намагання дестабілізувати українсько-польські відносини, а тому їх розслідування має відбуватися силовими структурами Польщі на найвищому рівні.

Водночас Тима зауважив, що у більшості випадків розслідування справи про руйнування українських місць пам’яті на півдні Польщі припинялося з обґрунтуванням, що їх було встановлено нелегально, без узгодження з локальною адміністрацією. Утім, він переконаний: розслідування має тривати, оскільки в цих місцях є реальні поховання людей, а ці злочини мають ознаки міжнародного характеру.

«Згідно з нашою інформацією, існує близько 100 польських нелегально встановлених пам’ятників в Україні. Знищення українських місць пам’ятників в Польщі має привести до загострення ситуації в регіоні (в Україні і Польщі), а тому це не є проблемою виключно української меншини в Польщі», – сказав голова ОУП.

Нагадаємо, у 2015-2016 роках зафіксовано щонайменше шість випадків плюндрування руйнування українських місць пам’яті на півдні Польщі, поблизу кордону з Україною. В жодному з випадків зловмисників не затримано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук