Китай має намір створити Полярний Шовковий шлях

Він має стати частиною більш широкої китайської програми «Економічного поясу Шовкового шляху»

СвітРоман Ганкевич, 27 січня 20185310
Китай має намір створити Полярний Шовковий шлях
Китай має намір створити полярний «Шовковий шлях»

Китай представив план створення Полярного Шовкового шляху в Арктиці. Про це повідомляє видання Independent.

«Китай сподівається співпрацювати з усіма країнами для побудови «Полярного Шовкового шляху» через розвиток корабельних маршрутів в Арктиці», - йдеться у заяві інформаційного бюро Державної ради КНР.

Вважається, що «Полярний Шовковий шлях» буде частиною більш широкої китайської програми «Пояс і шлях» (Економічний пояс Шовкового шляху і Морський Шовковий шлях 21-го століття). Незважаючи на те, що Китай не входить до Арктичної ради, оскільки не має територій в Арктиці, країна набула статусу держави-спостерігача у 2013 році.

Серед китайських вантажних суден першим Північний морський шлях (Північно-Східний прохід) у 2013 році освоїв корабель Yong Sheng, що належить компанії Cosco Shipping. Влітку 2017 року цим маршрутом пройшли ще шість китайських судів. У вересні китайське дослідницьке судно Xue Long вперше здійснило рейс Північно-Західним проходом уздовж північного узбережжя Канади, скоротивши час у дорозі з Нью-Йорка в Шанхай на сім діб у порівнянні з маршрутом через Панамський канал.

«Природні умови Арктики і їх зміни безпосередньо впливають на кліматичну систему і екологічне середовище Китаю, на економічні інтереси Китаю в сфері рибальства, сільського та лісового господарства та інтереси на морі», - цитує Білу книгу (офіційний документ) Арктичної ради агентство «Сіньхуа».

Згідно з нею, Китай користується свободою або правами на наукові дослідження, судноплавство, проліт, рибальство, прокладку підводних кабелів і трубопроводів, розвідку і видобуток природних ресурсів у відкритому морі, міжнародних районах морського дна і інших спеціальних морських акваторіях і районах Північного Льодовитого океану відповідно з рядом міжнародних договорів і міжнародними правами, включаючи Конвенцію ООН з морського права.

Раніше державна газета Китаю China Daily повідомляла, що саме завдяки Північному морському шляху Китай зможе зекономити під час перевезень близько 20 днів у порівнянні з транспортуванням через Суецький канал. Активізація Китаю в регіоні вже викликала занепокоэння серед арктичних держав через довгострокові цілі країни.

Нагадаємо, у травні китайський уряд оголосив про виділення $124 млрд на реалізацію стратегії нового Шовкового шляху.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук