Китай виділить $124 млрд на реалізацію стратегії нового Шовкового шляху

СвітРоман Ганкевич, 14 травня 201710270
Китай виділить $124 млрд на реалізацію стратегії нового Шовкового шляху
фото AFP
Голова КНР Сі Цзіньпін заявив про майбутній проект на економічному форумі в Пекіні 14 травня

Китай має намір виділити $124 млрд на розвиток інфраструктурного проекту «Шовковий шлях». Про це під час виступу на відкритті форуму «Один пояс - один шлях» у Пекіні заявив голова КНР Сі Цзіньпін, пише Reuters.

За його словами, додатково 100 млрд юанів ($14,5 млрд) Китай виділить в уже існуючий фонд «Шовковий шлях». Державний банк розвитку Китаю виділить кредит у розмірі 250 млрд юанів, які будуть використовуватися на проекти в сфері будівництва інфраструктури, виробничій сфері і сфері фінансів.

Ще 130 млрд юанів для нових проектів стратегії надійдуть у вигляді кредитів від Експортно-імпортного банку Китаю. 60 млрд юанів Китайська Народна Республіка перерахує на допомогу країнам, що розвиваються, і міжнародним інститутам «Шовкового шляху», а для заохочення фінансових установ до розширення бізнесу за кордоном буде виділено ще майже 300 млрд юанів.

Окрім того 2 млрд юанів Китай планує перерахувати для надання «надзвичайної продовольчої допомоги» і по $1 млрд - до фонду підтримки країн «глобального півдня», а також на нові проекти співпраці в країнах «Шовкового шляху».

Цими днями у Пекіні проходить формум «Один пояс - один шлях». У ньому беруть участь президенти і прем'єри 29 держав, у тому числі президент РФ Володимир Путін, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, прем'єр Пакистану Наваз Шаріф, прем'єр Камбоджі Хун Сен, а також прем'єри Іспанії, Італії, Греції та Угорщини.

Як відомо, у 2013 році Китай оголосив про нову стратегію економічного розвитку «Один пояс - один шлях». Вона спрямована на створення інфраструктури та налагодження взаємозв'язків між країнами Євразії. Стратегія передбачає створення торгового коридору для прямих постачань товарів зі Сходу на Захід через Росію і Казахстан на пільгових умовах. Ідея нового Шовкового шляху ґрунтується на прикладі Великого шовкового шляху, який у давнину був одним з найважливіших торговельних маршрутів у світі.

Між тим, у листопаді 2016 року посол КНР в Україні Ду Вей заявив, що не уявляє собі реалізацію китайського інфраструктурного проекту «Шовковий шлях» без України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук