МВФ не дасть Греції більше грошей

СвітРоман Ганкевич, 30 липня 20154570
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) вважає, що рівень заборгованості Греції занадто великий, щоб Фонд міг надавати їй нові кредити.

Про це повідомляє «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на Financial Times.

Згідно зі звітом МВФ, Греція не відповідає двом з чотирьох необхідних умов, за якими Фонд надає кредити.

«Греція збирається обговорювати та впроваджувати низку важливих реформ лише восени. Євросоюз же буде обговорювати грецький борг тільки після першого перегляду своєї програми, бо хоче повернути собі довіру до Греції», - свідчить звіт.

Таким чином, третьої програми МВФ для Греції найближчим часом не буде. Можливо, Рада навіть не обговорюватиме її до початку наступного року.

При цьому Фонд готовий, як і раніше, брати участь у переговорах Греції з іншими кредиторами та обговоренні реформ і заходів економічної та фінансової політики.

Це ставить під сумнів участь МВФ у загальній програмі допомоги Євросоюзу для Греції. Крім того, низка німецьких політиків раніше заявляли, що без участі МВФ в програмі допомоги обсягом €86 млрд Бундестаг взагалі відмовиться голосувати за неї.

Крім того, минулого тижня у Фонді вирішили, що й існуючу програму для Греції потрібно згорнути, бо досягти її основної мети тепер неможливо. Метою було допомогти Греції відновитися настільки, щоб країна повернула доступ до ринку приватних позик.

Рада директорів відзначила також, що зараз можливе банкрутство Греції буде мати набагато менше наслідків для ринків, ніж у 2010 році, тому що на даний момент лише дуже мала частина грецького боргу перебуває в руках приватних власників.

Як повідомлялося, 25 липня стало відомо, що Греція офіційно подала запит до Міжнародного валютного фонду на отримання нового кредиту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук