Печерський суд зняв арешт з рахунків фірм Олександра Януковича

За часів президентства його батька, Віктора Януковича, на рахунки фірм перевели майже 550 млн грн та понад 722 млн доларів США

Екс-президент України Віктор Янукович та його син Олександр

Суд зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента Віктора Януковича – Олександром Януковичем. Про це йдеться у двох рішеннях Печерського райсуду, пише «Українська правда».

Арешти були накладені 2015-го та 2016 року у справі про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці». Рахунки компаній, створених, за версією слідства, для легалізації коштів, були у збанкрутілому «Всеукраїнському банку розвитку», який належить Олександру Януковичу.

Загалом слідство вказувало 12 фірм, підконтрольних службовим особам банку Януковича-молодшого.

Лютневими рішеннями суд скасував арешт рахунків дев’яти фірм: ТОВ «Араніт К», «Квардіс Н», «Тіпікон А», «Вектор-Перспектива», «Компанія з управління активами «ВБР-ІНВЕСТ», «Ді Соуз», «Мелон 8», «Бенефіт-Консалт» та «Лайтрум».

У попередніх судових рішеннях йшлось, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 млн грн та понад 722 млн доларів США.

В одному з рішень про скасування арешту зазначено, що правами на арештовані рахунки наразі володіє ТОВ «Аскор-Інвест». Вказано також, що підозр у справі досі не оголошено, а «слідчим не доведено, що кошти на вказаних рахунках є предметом злочинної діяльності». Ці обставини стали підставами для скасування арешту.

Згідно з версією слідства, у період з 01.01.2013 по 30.06.2014 службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» з метою отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю», «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю». Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд грн.

Слідство також вважає, що для легалізації коштів працівники банку розмістили їх на рахунках, оформлених на підставних осіб – 33 працівники цього банку та 12 підконтрольних юридичних осіб.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі ГСУ МВС заарештували понад 2,6 млрд на цих рахунках. Згодом 2016 року деяким вкладникам банку Януковича вдалося зняти арешт з рахунків.

Крім того, на початку 2017 року 313 млн грн були перераховані з банку Олександра Януковича на рахунки банку Петра Порошенка і згодом були заарештовані. Утім потім суд розблокував ці гроші.

Згодом речник Олександра Януковича заперечив інформацію про зняття арешту з банківських рахунків низки компаній Олександра Януковича.

«Зазначені в рішенні суду компанії не мають ніякого стосунку до Олександра Януковича і його активів. Тиражування низкою ЗМІ інформації з заголовком «з банківських рахунків компанія О. Януковича суд зняв арешт» не більше ніж спроба створити гучний інформаційний привід там, де його немає», – написав заявив речник Януковича-молодшого Юрій Кірасір на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з його даними, перебувають під арештом тільки банківські рахунки компанії «МАКО Холдинг», акціонером якої є Олександр Янукович.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук