Екс-депутат Держдуми підтвердив факт підкупу росіянами президента Януковича
Зокрема, син Януковича отримав $1 млрд «відкату» на купівлі РФ українських облігацій єврооблігацій
Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов підтвердив факт підкупу колишнього Президента України Віктора Януковича з боку РФ. Про це він розповів під час допиту в Оболонському райсуді Києва, пише УНН.
«Я підтверджую, що це був підкуп (отримання Януковичем мільярда - ред.). Мені говорили знайомі, які працюють в органах уряду РФ, конкретно в Ігоря Шувалова (перший заступник голови Уряду Російської Федерації, - ред. ), що їм була поставлена задача фінансово зацікавити представників родини Януковича», – заявив Пономарьов.
Він наголосив, що у керівництва РФ була точка зору, що Україною управляє якийсь конгломерат людей, які можуть бути пов'язані родинними зв'язками, а не політично.
«Тому необхідно було створити умови, щоб члени цієї родини могли отримати прибуток. Від продажу облігацій отримують прибуток не країна, а ті, хто їх купує для себе. Суть угоди полягала в тому, щоб не прямо передавати гроші до держбюджету України або РФ, а дати можливість конкретним фізичним особам, в цьому випадку синові Януковича Олександру збагатитися на фондовому ринку», – заявив Ілля Пономарьов.
Він додав, що це було зроблено з метою схилити В.Януковича до відмови від Асоціації з ЄС.
Як передають «Українські Новини», Пономарьов зазначив, що наприкінці 2013 року керівництво Росії і Олександр Янукович вели переговори про придбання єврооблігацій. За його словами, згодом безпосередньо Олександр Янукович отримав 1 млрд доларів.
Він зазначив, що з боку РФ переговори вели помічники Владислава Суркова, зокрема політтехнолог Олексій Чесноков.
Нагадаємо, що в грудні 2013 року уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і екс-президентом Віктором Януковичем. Запозичення було видано у вигляді викупу євробондів України на 3 млрд доларів на Ірландській фондовій біржі.
У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, вимагаючи від Києва його повернення. Українська влада відмовлялися визнавати борг офіційним і наполягали на його комерційній основі.
У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.
30 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.
Високий суд Лондона 29 травня 2017 року схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд. Суд не підтримав позиції України щодо боргу, хоча визнав її сильною, і дозволив подати апеляцію.
7 листопада 2017 рокустало відомо, що Україна виплатила Росії 1,1 млн фунтів видатків за суд щодо боргу Януковича. Проте в січні Апеляційний суд Англії відклав ухвалення рішення за апеляційною скаргою України на попереднє рішення на користь Росії у справі так званого боргу Януковича.