Прихильники звільненої екс-ректорки штурмували медуніверситет у Києві

Наразі поліція вивела з будівлі людей, які намагалися прорватися до університету силою

СуспільствоЮрій Братюк, 14 січня 20193460
Катерина Амосова своє звільнення не визнає і називає його неправомірним

У Києві прихильники екс-ректорки Катерини Амосової штурмували адмінбудівлю НМУ імені Богомольця. Про це 14 січня повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у своєму Twitter.

Уляна Супрун розповіла, що така спроба екс-ректорки Катерини Амосової та її прихильників потрапити до університету є протизаконною. У МОЗ зазначили, що Амосова ознайомилася з черговим наказом про звільнення 10 січня і жодних повноважень не має. Наразі поліція вивела з НМУ ім. Богомольця людей, які намагалися прорватися у будівлю силою. Зараз вони надають пояснення правоохоронцям.

Як писав ZAXID.NET, 20 лютого 2018 року МОЗ відсторонило Катерину Амосову від виконання обов’язків ректора медичного університету ім. Богомольця через зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів. У відповідь на це 26 лютого деякі студенти та колектив Національного медуніверситету імені Богомольця оголосили безстроковий страйк, заявивши, що МОЗ змушувало їх порушувати закон. Але вже через два дні Амосова закликала припинити страйк.

2 березня Окружний адміністративний суд Києва відновивАмосову на посаді ректора Національного медичного університету імені Богомольця, а через кілька днів МОЗ знову відсторонило її від посади. Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

У МОЗ раніше повідомляли, що в березні комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою, а 16 квітня її звільнили з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту.

2 жовтня Міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора медичного вишу після того, як поновило її на цій посаді згідно з постановою Печерського районного суду столиці від 20 вересня. Проте наприкінці грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ МОЗ про звільнення Катерини Амосової з посади ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та заборонив обіймати цю посаду будь-кому, крім неї.

Після ще одного поновлення, 11 січня Міністерство охорони здоров'я втретє звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. Богомольця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук