У львівській мерії назвали адреси нелегальних АЗС

Головні новини Львова 08.08Ірина Панчишин, 8 серпня 2018, 19:41 3642 1

Нелегальні АЗС у Львові торгують дизелем та газом невідомого походження. Працюють без жодних дозвільних документів. Таких у Львові керівники районів нарахували майже десяток.

Заправка на вулиці Старознесенській, 157, за словами працівників шиномонтажу, який працює поруч, з’явилась чотири місяці тому, та, схоже, користується попитом. Втім, появі журналістів тут не раді. На заправці торгують газом та дизпаливом. Пальне по 23 гривні 90 копійок. А це в середньому на три гривні дешевше, ніж на легальних АЗС.

«Сюди другий раз заїхав, але по Львову багато тих заправок. Якщо б воно було заборонено, вже би давно позакривали ті заправки, правильно», – розповів водій Андрій.

Розраховуються тут лише готівкою, терміналу і квитанцій немає. У кабінці оператора – куточок споживача. Це Товариство з обмеженою відповідальністю «Екселент Ченж Компані», яке зареєстроване у Києві. Згідно з сертифікатом відповідності дизпаливо вироблене у Білорусі та Російській Федерації.

На заправці на вулиці Пластовій за дизельне пальне розраховуються готівкою. Побачивши знімальну групу, оператор одразу зачиняється. Хоч і розташована АЗС у промисловій зоні, такому сусідству не раді тутешні підприємства.

«Мабуть, є небезпечним, бо це, як не крути, паливо і воно при нашій літній температурі може викликати якусь пожежу. У служби не звертався», – розповів Роман, який працює поруч із АЗС.

У місті районні керівники виявили сім нелегальних точок. Зокрема, на вул. Княгині Ольги, 95, вул. Старознесенській, 157, вул. Володимира Великого, 50, вул. Богданівській, 11, вул. Пластовій, вул. Зубрицького, 7, вул. Зеленій, 252. Аби припинити їхню діяльність, скерували листи усім правоохоронним органам.

«Вони здійснюють свою діяльність без всякої реєстрації, сплати податків і інших речей, тобто хтось сам собі самовільно встановив газову або бензинову станцію і здійснює діяльність ‒ такого в правовій державі бути не може», – сказав заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Експерт консалтингової групи, яка вивчає сегмент українського паливного ринку, зазначає, що нелегальні АЗС мають два гріхи ‒ земельне питання, бо ставлять без дозволів або на ділянці, яку використовують не за призначенням. А торгують без касового апарату.

«Фонд акцизу з пального і в залежності від кількості фіскальних чеків, виданих з продажу пального, розприділяється цей акциз серед міст, сіл й інших громад. Якщо нема чеків, нема видатків бюджету», – пояснює заступник директора «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

Перевіряти АЗС не можуть львівські надзвичайники. Планові ревізії до кінця цього року заборонені законом. Позапланову перевірку можуть влаштувати лише за зверненням фізичної особи.

«У зверненні зазначаються реквізити суб’єкта господарювання, його повна назва, адреса розташування. І це є підставою для підготовки відповідних документів для направлення їх в державну регуляторну службу або Міністерство внутрішніх справ для отримання відповідних документів для проведення позапланової перевірки», – прокоментував начальник відділу контролю управління ДСНС Львівщини Максим Петрук.

Фіскали закривають роботу нелегальних АЗС за статтею про порушення порядку господарської діяльності.

«В рамках адміністративних матеріалів описано автозаправні комплекси і понад 200 тонн паливно-мастильних матеріалів – дизпалива та газу орієнтовною вартістю понад 5 мільйоні гривень», – пояснила ДФС у письмовій відповіді журналістам.

З початку року працівники ДФС виявили в області 16 нелегальних заправок. Документи передали до суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук